April 1911.] De militair-politieke toestand van Japan in 1911. naar Siam terugkeerde. Ook worden hier eenige Siameezen tot officier opgeleid. Het bijwonen van de kroningsplechtig heid te Bangkok door een Japanschen Keizerlijken Prins krijgt door dit alles eene bijzondere beteekenis en zoo zou het van belang zijn te weten, of er Japansche instructeurs in het Siameesche leger werkzaam zijn. Hoewel Japan voorloopig zijne expansie naar Korea en Zuid-Mantsjoerije tracht te leiden, en het derhalve voorname lijk in die richting zijne militaire organisatie wil ontwikkelen, houdt het ook den blik op het zuiden en het westen gericht, blijkens de voltooiing van de vlootbasis te Makung op de Pescadores (nabij Formosa) en het oprichten van eene derge lijke basis op de Bonin-Eilanden. II. Het Japansche Leger. Reglementenopleidinge. d. Den 19den December 1910 werden het nieuwe reglement voor de bereden artillerie en dat voor de treinbataljons door den Keizer bekrachtigdhetzelfde geschiedde den 28sten d. a. v. met het nieuwe schietvoorschrift voor de bereden artil lerie en den 28sten Januari met het nieuwe schietvoorschrift voor de infanterie, terwijl den 20sten Maart 1911 een voor loopig reglement voor de zware artillerie verscheen. Verder verschenen in December 1911 de voorloopige voor schriften voor de oefeningen en het schieten met het bergge- schut Meiji 41, terwijl het reglement voor de cavalerie, waarover verschil van meening tusschen den militairen raad en de generale inspectie van de militaire opleiding gerezen was, thans spoedig kan worden verwacht; eveneens zullen in den loop van 1912 verschijnen het reglement voor de ge nietroepen, waarvan eene voorloopige uitgave is uitgekomen, zoomede het reglement voor de mitrailleurafdeelingen. Betreffende de ontwikkeling der dienstplichtigen kan nog het volgende worden medegedeeld. 362

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 38