Enkele grepen uit onze schietopleiding. [April 1912. ren in eenen electrischen aanwijzer, die dezelfde vorm heeft als de schijf en er de verschillende onderdeelen van weergeeft. Het gewicht van de plaat wordt vervolgens benut om haar in haar oorspronkelijken stand terug te brengen. Daar de schietopleiding een voorname plaats bij het militair onderricht inneemt, kan het geen overbodige weelde genoemd worden, als daarbij het beste materieel wordt gebruikt dat er is. Dit gaf me aanleiding ook de aandacht op de e. a. schijf inrichting te vestigen. Het doel van vorenstaande was niet het moge uit mijn beschouwingen blijken om de in het S. V. voorkomende ge breken aan te wijzenik wenschte bij ontstentenis van een beter voorschrift niet af te breken, doch hoopte, waar zulks in mijn vermogen was, op te bouwen en het daarom het S. V. met rust gelaten. De samensteller van ons S. V. heeft de ondankbaarste taak volbracht, de tijd zal verbetering van het S. V. brengen. Op die verbeteringen vooruitloopen, zou het onderricht meer kwaad dan goed doen. Als een en ander uit vorenstaande beschouwingen tenge volge heeft, dat de belangstelling in de schietopleiding wordt verhoogd, in dien zin, dat beter en intensiever onderwijs wordt gegeven, zal ik reeds tevreden zijn. Alvorens een nieuw S. V. verschijnt, hetwelk wel niet lang op zich zal laten wachten, moge een wetenschappelijk bewijs van het goed recht van den j.s.a. net licht zien. Indien dan verder ieder Infanterieofficier besluiten kon zich daarvan één exemplaar aan te schaffen, vermoed ik, dat, in tegenstelling met het S. V. I. '09, het nieuwe „goede" S. V. met hoorn-en trompetgeschal zal worden begroet niet alleen, doch tevens begrepenzal worden. Januari 1912. j. j. RlELi le Luit. der Inf. 407

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 83