April 1912]. Leger en vloot bij de verdediging van N.-I. In verband met deze mededeeling beveelt kolonel Umbgrove ten zeerste de lezing aan van „The Naval and Military Record, November 29 1911." Aannemende, dat genoemd tijdschrift de gebeurtenissen die overigens wel met de grootste geheimhouding zullen zijn behandeldjuist weergeeft, dan wagen we het toch te be twijfelen, of de door de Engelsche admiraliteit gehuldigde opvatting wel de juiste was. Al dadelijk zouden we willen vragen, wat voor Frankrijk de entente met Engeland beteekent, als het slechts hulp zou kunnen verwachten, wanneer het misschien ai te laat is. We laten hier een paar aanhalingen volgen uit het Jour nal des sciences militaires van 1 Februari 1912 en wel uit het artikel ,,L' Intervention militaire anglaise sur le Continent. En vervolgens: Gelijkluidende overwegingen troffen we eveneens aan in „La France militaire". Geenszins echter, dat dergelijke ideeën alleen in Frankrijk worden gehuldigd, ook in Engelsche Marinekringen zijn er, die er evenzoo over denken. Men leze b. v. het „United Service Magazine van Januari 1912, waarin „Two Seamen" in een artikel „Oversea expedi tions and the command of the sea" hunne meening over deze aangelegenheid weergeven. Ook hieruit een paar aanhalingen. 416 »Que l'Amirauté ne veuille pas se laisser imposer par le Ministère de la guerre des conditions qui la mettent en mauvaise posture au point de vue technique, c'est parfaitement admissible. Mais elle outrepasse ses droits en declarant que la mission du corps ex- péditionnaire, si importante soit-elle au point de vue europeen, reste au point de vue anglais l'objeetief secondaire." »Le röle de la flotte est d'assurer sa cooperation a 1' armee pour le but finalil n'est pas de rechercher l'ennemi pour son propre compte. II ne s'agit pas d'ajourner le transport des troupes pour ne pas gêner la dispo sition de ses escadres, mais au contraire, de subordonner les mouvements de celles-ci au transport des troupes, si le plan general des operations l'exige ainsi."

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 92