Van Alles Wat. Inschieten nan artillerie met behulp nan nliegmachines. 430 April 1912], te verschaffen. Graven, en vooral in liggende houding, is echter zeer vermoeiend. Nu kan wel is waar de eene man vuren, terwijl een ander graaft, maar toch zal, en dat juist op critieke oogenblikken de intensiteit, zoowel als de juistheid van het vuur door het graven verminderen. Teneinde nu den ransel als dekking te kunnen gebruiken is de rugzijde vervaardigd van een 5 m.M. dikke staalplaat. Bij het afleg gen van den ransel wordt deze met de onderzijde op den grond en de pantserplaat naar 's vijands zijde geplaatst. Alsdan bevindt zich aan de bovenrechterzijde een uitholling, dienende als ligplaats voor het geweer. De totale meer-belasting van den man bedraagt 2 a 2j K.G. Yoorts vinden we nog vermeld, dat meerdere van die staalplaten middels de zich daaraan bevindende haken enz. aan elkaar kunnen worden verbonden en dat men op die wijze (geïmproviseerde) draag baren, overgangsmiddelen e. d. vermag te construeeren. In de „Art. Monatshefte No. 61 1912" treffen we onder „Verschie- denes" een mededeeling aan van Generaal Kohne over de diensten van vliegmachines bij het inschieten van artillerie. Wordt de hulp van de vliegmachine gevraagd, dan legt men bij de batterij twee witte banden in de richting van het doel op den bodem. De vliegmachine, welke zich boven de batterij begeeft, kan nu zien op welk doel zal worden gevuurd, waarop 2 salvo's, met 400 M. verschil in afstand, worden afgevuurd. De waarnemer in de vliegmachine teekent de ligging der schoten op, waarvoor een bepaald soort berichtkaarten gebezigd worden, en laat deze vervolgens middels een steen vallen. Deze wijze van inschieten zou in October 1.1. bij Chalons zijn toege past, terwijl we daarbij verder vinden aangeteekend„Dieses Yer- standigungsmittel soil schnell und sicher zu dem gewünschten Erfolge führen." (Deze mededeeling is werkelijk onderteekend „H. Rohne." N.) 1) Zou dat afleggen en weer omhangen van den ransel geen bezwaren opleveren N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 106