Ueldarfillerie. Reorganisatie. 1 Eur. wachtmeester, 2 patrouilles. 432 April 1912.] Mededeelingen. deel daarvan, één troepenpaard, c. q. ingehuurd paard, zal worden medegenomen voor het vervoer van in elkaar passende blikken. Deze blikken kunnen tevens dienstbaar worden gemaakt tot het mede voeren van eenige hoofdbestanddeelen voor één maaltijd en zijn be stemd om voor afdeelingen, ter sterkte van hoogstens een peloton, het eten te bereiden. Het paard kan, desvereiseht, aan den gevechtstrein worden toe gevoegd. Binnen niet te langen tijd kan de invoering van eene nieuwe orga nisatie voor de veld-art. worden verwacht. in vredestijd zullen worden gevormd 2 afdeelingen, ieder bestaande uit 2 batterijen van 4 stukken en een afzonderlijk depot voor de bere den artillerie, met dien verstande, dat aan deze onderdeelen eene zoodanige samenstelling wordt gegeven, dat bij mobilisatie bij elke afdeeling onmiddellijk eene derde batterij zal kunnen worden opgericht. De staf der afdeeling zal bestaan, zoowel in vredes als in oorlogstijd uit 1 Majoor, 1 Luitenant- adjudant, 1 Staffourier, 1 Eur, trompetter, 1 Stukrijder, 4 Kijpaarden. Indeeling van de batterij op voet van Oorlog. 1 Kapitein (commandant), 2 Luitenants (sectie comdt.) per stak. 1 Eur. wachtm. (stukscomdt) 1 korp. (geleider v/d. caisson) No. 1 Eur. kan. (richter en aftrekker) i) 2 9 (tempeerder) 3 (hulprichter en lader) 4 Inl. (patroonaanvoeder) 1 voor het achterwaarts No. 5 en 6 Eur. kan. brengen van kanon- 7 en 8 Inl. 1 voorwagen en caisson, J tevens reserve No. 1 t/m 4 Verkennings (verbindings) dienst. 1 Luitenant, 2 Lur. kanonniers, 2 Stukrijders, 1) te Tjinialii.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 108