Van flües Itfof, Berggeschul uan 6.5 cffl. L./18,5. 5ysfeeni Ehrhardt. Door de Rheinische Metallwaaren und Maschinenfabrik te Dusseldorf is een G.5 cM. bergkanon geconstrueerd, waarbij naast een hoogst mo gelijke beweegbaarheid, gezorgd is voor een maximum uitwerking bij voldoende stabiliteit. De vuurmond, volgens het Ehrhardtsche zg. Pressverfahren" ge construeerd, is van 3 klauwen voorzien, ter geleiding over de wieg en wordt door middel van een remcylinderhouder en bout met den remcylinder verbonden. 2 zijdelings aangebrachte „Rohrpantzerbe schutten de klauwen en de geleirichels van de wieg tegen beschadi ging door vijandelijk vuur of andere oorzaken. I.let sluitstuk is het bekende Ehrhardtsche Schubknrbelverschluss (het zelfde systeem als ons veldkanon) met repeteerspanaftrekker. Moet de vuurmond van de wieg genomen worden, dan geschiedt dit door het uitnemen van de bout van den remcylinderhouder; daarna wordt de vuurmond zoover vooruit geschoven, dat de eerste klauw vrij komt, waarop de vuurmond van de wieg kan worden getild. De zonder naad getrokken stalen wieg heeft een ronden vorm, is daardoor zeer sterk en licht, terwijl bovendien de mogelijkheid be staat, dat scherven of kogels langs de wieg afketsen. De remcylinder is van een automatisch veranderlijke terugloopin richting voorzien. In 3.5 minuut kunnen do remdrukveeren worden uitgenomen en weer aangebracht. De affuit is van het bekende Ehr hardtsche model, vervaardigd uit getrokken stalen buizen. De zit plaatsen zijn dusdanig aangebracht, dat de bediening zit, wat minder vermoeiend is dan knielen. De affuit laat een zijwaartsche verplaat- sing van den vuurmond met wieg toe over 3o naar beide zijden, een grootste declinatie van 7° en een maximum elevatie van 30°. Door de staart van de affuit te verkorten kan 38° elevatie gegeven worden. De opzet (met eenvoudige afhankelijke vizierlijn) bezit een panorama kijker, benevens de gebruikelijke inrichtingen voor het uitschakelen van den seheeven radstand en het geven van den terreinhoek. De stalen as is hol, en draagt in het midden de pivotpot met ba jonetsluiting. Bij het geven van de elevatie draait de as mee in de ligplaatsen en in de naafbnssen. De raden zijn voorzien van een apar te stofvrije bronzen bus, die in de naaf draaibaar is, niet op de as, zoodat de assen niet slijten. Het 3 .5 mM. dikke speciaal stalen schild is opvouwbaar, zoodat het een handige draaglast wordt. I. M. T. 1912. 27. 421

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 97