Mei 912]. Van Alles Wat. hospitalen. Van de nieuwe operatiebasis werden herhaalde malen geforceerde marschen ondornomen, terwijl langzamerhand op grootere en kleinere afstanden vooruitgeschoven posten worden opgericht, Bzcmmour Masaqan Schetskaart van de organisatie van den veterinairen dienst. H. Z. Hoofd-ziekenstal. E. Z. Etappen ziekenstal. T. en R. D. Trein- en Remonte-depot. B.L. Bacteriologisch laboratorium. O. S. Onderzoekingsstation voor slachtvee, vleesch en voedermiddelen. S. I. Station voor de behandeling van dieren van inboorlingen. Bij een sterkte van 1300 dieren waren tot 1 .Januari 1908 drie paardenartsen, waaronder een hoofdofficier beschikbaar. De dienst was dusdanig verdeeld, dat de laatste met één der subalterne paar denartsen zich bij de opereerende troepen bevond en de andere met den ziekenstal en de vleeschkeuring belast was. Van dien datum werd de dienst overeenkomstig de vermeerdering van de troepen en den oorlogstoestand georganiseerd. Om de vooruitgeschoven deta chementen in hun bewegelijkheid niet te belemmeren, werd het nood zakelijk deze van alle voor den dienst ongeschikte paarden te ontlasten. Om dit te kunnen doen, en ten einde dieren, die slechts korten tijd behandeld behoefden te worden, zoo spoedig mogelijk naar hun korpsen te kunnen terugzenden, werden zoo dicht mogelijk bij het tront etappe-ziekenstallen opgericht. Door dezen maatregel werd bo vendien de verzorging van den troep, wat betreft genees- en ver bandmiddelen, gemakkelijker gemaakt. De hoofd-ziekenstal werd te Casablanca volgens de voorschriften ingericht. Aan den oudsten 546

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 100