Mei 1912]. 552 Yan Alles Wat. het Japansche Leger, Generaal Baron Koike, bij wijze van proef, het afsluiten van deur- en vensteropeningen der kazernes met ijzerdraad gaas en het gebruik van muskietenkappen en handschoenen door nachtposten. Wegens de goede uitkomsten van deze proeven werden deze maatregelen bestendigd en alle nieuwe kazernes van gaasafslui tingen voorzien. Aanvankelijk werden de troepen gehuisvest in eenvoudige, houten barakken; gaandeweg zijn deze barakken vervangen door permanente azet nes. Bij den bouw van deze kazernes is men van de volgende beginselen uitg.egaan lr Alleen gewapend beton, cement, ijzer, bak- en natuursteen worden geb. uikt, geen hout, om tegen witte mieren gevrijwaard te zijn. 2 Overdekte galerijen tot bescherming tegen het directe zon licht. Aanvankelijk werden deze galerijen slechts aan ééne zijde, aan de Zuidzijde, aangebracht. Men heeft echter ingezien, dat dit niet voldoende is, zoodat de nieuwste kazernes, n. 1. die voor de Zware Artillerie te Kiirun en voor een Bataljon Infanterie te Tainan, eene rondgaande galerij hebben. 3. Geen plafondconstructies, om te beletten, dat muizen en ratten zich ergens kunnen ophouden, en zulks tot voorkoming van pest. 4. Deur- en vensteropeningen worden van gaasafsluitingen voorzien, om de muskieten buiten de gebouwen te houden. De openingen van het gaas zijn 1,2 m. M2. groot, blijkens de ondervinding voldoende om de kleinste op Formosa voorkomende anopheles tegen te houden. De ingangen zijn voorzien van een portaal, waarin een bijzondere soort i sectenpoeder gebrand wordt, om mogelijk binnengedrongen muskieten onschadelijk te maken. De ruimte per man blijkt uit de afmeiingen van de in aanbouw zijnde kazernes voor de Zware Artillerie te Kiirun. Zij bedraagt hier ruim 85 M3. per man (met inbegrip van galerijen, trappen, bureaulokalen). Hierbij zij nog aangeteekend, dat de muren tusschen de verschillen de lokalen niet tot de zoldering doorgetrokken zijn, in het belang van de ventilatie. Te Taihoku, Taichu, Tainan en Kiirun wordt niet meer dan 1 Compagnie in ééne kazerne gehuisvestdaarentegen zijn de ka zernes, welke te Tainan voor het thans nog te Hozan gelegerde Ba taljon in aanbouw zijn, bestemd voor 2 Compagnieën. Het hierboven genoemde insectenpoeder wordt vervaardigd van de gedroogde en daarna fijn gewreven bladeren, stengels en bloemen eener chrysantemumsoort. Het wordt in den handel gebracht door de firma Yokokawakaiseido te Sanuki. Ook van Europeanen te Taihoku vernam ik, dat de rook van dit poeder de muskieten in een vertrek bedwelmt en doodt en geen onaangenamen geur verspreidt. Bovendien wordt, evenals bij ons, prophylactisch kinine verstrekt. De gunstige uitkomsten van de aldus genomen maatregelen tegen de malaria blijken uit het volgende

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 106