üereenigde 5taten. Van Vreemde Legers. [Mei 1912. De artillerie-inspecteur was van meening, dat een stuk, na 1909 schoten gedaan te hebben, onbruikbaar was geworden door het afslijten der velden. Dit wijst op slecht materieel, daar volgens een opgave in de A.M. van Mei 1907 meteen Krupp-snelvuurmond van 71 j c. M. 7000 schoten werden gedaan, waarna de Vo. slechts zeer weinig ver minderd bleek te zijn. De munitieverspilling was kolossaal. Van 7 September 1904 tot 15 Februari 1905 zijn er een 10-tal verordeningen van het Hoofd kwartier uitgegaan, om aan die verspilling een einde temaken. Snel vuur, ook op doelen, waarop langzaam vuren voldoende was geweest, was regel. De munitiewagens werden in de stellingen ontladen en steeds maar nieuwe voorraad aangevoerd. Wat men niet kon ver schieten, werd bij de nadering der Japanners zoo mogelijk begraven. Veel werd geschoten, alleen met het doel de Infanterie moed „ein- zuknallen". Zelfs zware artillerie en mortieren vuurden op enkele werkers. Bij Sandepoe verschoten 27 batterijen 76000 projectielen, d. i. het dubbele van het aantal, dat door 109 Duitsche batterijen bij St. Privat werd vervuurd. Art. Monatsh. Februari, 1912 Draadlooze telegrafie in de Phil i pp ij n en. President Taft wijst in een boodschap aan het Congres op de nood zakelijkheid tot het oprichten van stations voor draadlooze telegrafie in de Philippijnen. Daarbij was tevens een plan gevoegd, samenge steld door officieren van het Philippijnsche Gouvernement in overleg met die van leger en vloot der V. S., aangevende de punten, waar de installaties zouden moeten worden opgericht en welke de werkingsfeer der verschillende stations zou zijn. President Taft vestigt er de aandacht op, dat, ofschoon de urgentie tot het oprichten van draadlooze stations vaststond, deze tot nu toe nog niet door een particuliere maatschappij werden tot stand gebracht. Daarom werd op een spoedige behandeling dezer aangelegenheid van Staatswege, zoowel met het oog op de veiligheid der scheepvaart in de Chineesche zeeën, als ook in het belang van leger en vloot in een eventueelen oorlog, ten sterkste aangedrongen. Straits Budget 11-4-1912. \7ersterbingen aan hei Panama-kanaal Opdracht werd reeds verstrekt voor den bouw van een fort op het Flamenco-eiland, aan de monding van het Panama-kanaal, in den stil len Oceaan gelegen. Tegelijkertijd zal ook aan het andere uiteinde met den bouw van vestingwerken worden begonnen. De bewapening zal o. m. bestaan uit kustmortieren van een zeer zwaar kaliber. (Zie ook I. M. T. 1912 No. 3.) Mil. Wochenbl. 1912. No. 31. 559

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 113