Overzicht van eenige Tijdschriften. [Mei 1912. N. 563 het onderwerp is sedert nog weer belangrijk uitgebreid, zoodat nog maals een 20 tal nieuwe boeken en artikelen konden worden opgesomd. Op het artikel „Taktiseh gebruik van mitrailleurs bij de legerma- noeuvres 1911'' van den Kap. Commdt. der 2e Mitr. afd. Verberne, vestigden wij reeds de aandacht in de Maart-aflevering van dit tijd schrift. Vermelden we daarom hier slechts de mededeeling van S., dat het Nederlandsehe leger naast zijn mitrailleur-afdeelingen ook weldra zijn troepenmitrailleurs zal bezitten. Nog een tweede belangrijk artikel over mitrailleurs moge hier vermeld worden. Ook dit artikel is afkomstig van iemand van het vak, n.l. den len Luit. der Inf. bij de le mitr.afd. A. de Bruijn. Brengen wij den belangstellenden lezer in herinnering, dat luit. de Bruijn eenigen tijd geleden in Krijgswetenschap een lezing hield over het mitrailleur- vraagstuk. Zijn huidig artikel draagt als titel „Over organisatie in de breedte" en .Over organisatie in de diepte van Mitrailleureenheden Over die „breedte-" en „diepte" organisatie van mitrailleureenheden zijn onlangs een paar brochures verschenen van de hand van den Kap Commdt. der 4e. Mitr. afd. H. J. J. Hasselbach, (1) welke mede een bestrijding vormen van veel wat door luit. de Bruijn in boven genoemde vergadering werd verkondigd. Een bijzonder vermeldenswaard gezichtspunt van den schrijver der bedoelde brochures is diens meening, dat de mitrailleursectie behoort te bestaan uit drie mitrailleurs. Reeds alleen om de bestrijding van deze niewigheid kunnen we de lezing van het artikel aanbevelen. Twee artikelen „contra" en daarbij twee naschriften „pro". „De Wedu wen- en WeezeDkas van de officieren van de Landmacht" worden in deze aflevering toegevoegd aan hetgeen vroeger reeds over dit onder werp is geschreven. De Contra's zijn resp. van den Kap. Kwm. de Roos en den gep. Kap. Wisk. adv. J. Struijeken, de naschriften van den Kap. der Artillerie A. G. Landaal. Voorts bevat deze aflevering nog een paar vervolgartikelen, n. 1. „Het Italiaansche Cavalerieregiment van 1911", door W. en „De Luchtvaart. Beknopt overzicht van hare ontwikkeling enz." door den len Luit. der artillerie Peereboom Voller. (1) De brochures van Kap. Hasselbach zijn aanwezig in dc bibliotheek van het D. v. o. te Batavia.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 117