Het Chineesche krijgswezen. [Mei 1912. Dat Yin Chang bij de uitvoering van zijne plannen in groote mate te worstelen had met het baatzuchtige conser vatisme van vele hooge autoriteiten en met geldelijke be zwaren, spreekt wel van zelf. Het Landleger Lu Ghün). Een overzicht over de samenstelling en de legering van de troepen der Lu Chün is gegeven in bijlage 1, terwijl hun ne wapening is behandeld in bijlage 2. Er kan nog bijgevoegd worden, dat in den loop van het jaar ook pogingen gedaan zijn om in Mongolië troepen te legeren. Reeds in December 1910 werd kolonel Tan Tsa Li naar Urga gezonden, om met eenige officieren en een veertigtal onderofficieren de oprichting van nieuwe eenheden voor te bereiden. Men begon met het vormen van een regiment cavalerie, waartoe men manschappen uit de buurt van Kalgan, in het algemeen Mongolen, wilde aanwerven. Echter stuitte Tan hierbij op de tegenwerking van vele Mongoolsche vorsten, zoodat de 1000 man, die aanvankelijk gevraagd waren, ver minderd werden tot 500. Maar men kon zelfs geen 500 man bijeenkrijgen en zoo moest Tan zich ten slotte met Chinee- zen uit Shansi vergenoegen. De sterkte van de troepen kon in het najaar van 1911 op 2 a 3 ying's cavalerie gesteld worden (met eene bergbatterij, welke uitgerust is met Krupp- geschut). Verder is in de lente begonnen met het bouwen van kazernes op 6 K. M. ten oosten van Urga, bestemd voor ongeveer 6000 man, alzoo eene gemengde brigade. De kosten zouden 160000 taels bedragen. De in bijlage 1 genoemde troepen der Lu Chün bleven met hun sterktecijfer tengevolge van den geringen toeloop en van veelvuldig voorkomende desertiën over het algemeen ver beneden het cijfer der vredesformatie (Zie „Beschrijving" enz. blz. 6 e. v1) Zoo zouden b. v. in de maanden Januari tot 481 1) In de -'Beschrijving" werd de sterkte volgens formatie voor een regiment Cavalerie dubhel opgegeven, wijl de Chineezen de gewoonte hebben de paarden mede te tellen, wat bij samenstelling der "Beschrijving" niet bekend was. Het Regiment Cavalerie bestaat uit 3 ying's, in sterkte ongeveer overeenkomende met eskadrons- (Extra-Bijlage. I. M. T. No. 29)

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 35