Mei 1912]. Het Chineesche krijgswezen. der divisiën, welke troepen het materiëel dus ook in oorlogstijd zouden hebben te bedienen. Be Landpolitie ffsün jin chün). De Hsün jin chün, welke, evenals de Lu Chün, tot de moderne formaties behoort, heeft de bestemming orde en rust te hand haven in het binnenland, zoodat de troepen der Lu Chün zich uitsluitend met de voorbereiding tot hunne oorlogstaak kunnen bezighouden. In elke provinciehoofdstad bestaat eene school voor de opleiding van officieren en beambten der politie; in de districtshoofdplaatsen zijn scholen tot vorming van het kader. Bij Keizerlijk Besluit van 11 Juli 1909 werd de Minister van het Verkeerswezen belast met het oprichten van eene speciale politie tot bewaking der spoorwegen. Dergelijke afdee* 484 Zoo beschikt b.v. het bataljon genietroepen der 3de divisie te Changchun over telegraaftoestellen van verschillende soort o-a- een zoogenaamde »fieldbuz- zer" met 100 K.M kabel, wegende 6 K-G. per K-M- Verder over 4 telegraaf toestellen van de gewone soort, veldkabels in soorten enz. Telefoontoestellen ontbreken echter. De bedoeling is om met dit materiëel bij mobilisatie een di visie telegraaf- en telefoonafdeeling te vormen Bij de 8ste divisie beschikt het bataljon genietroepen, behalve over materiëel voor veld telegrafie, ook over een installatie voor draadlooze telegrafie met een maximum seinafstand van 40 K.M. De drijfkracht wordt geleverd door een trapmachine, (rijwieltype), welke door 2 man wordt bewogen. Eenheid in de uitrusting der divisiën met telefoon- en telegraafmateriëel bestaat niet, hetgeen ook het geval is met het pontonmateriëel. Het bataljon genietroepen der 8ste divisie bezit b.v. 2 soorten pontons tot een totaal aantal van 64 stuks, waarmede een brug van 199 M. zou kunnen worden geslagen. De eene soort bestaat uit een hoekijzeren geraamte met zeildoek overtrokken, dat voor het vervoer uiteengenomen kan worden. Dit materiëel is wel zeer licht, doch niet stevig genoeg. De andere pontons zijn van verzinkt staal en dus veel steviger dan de eestgenoemde soort. Zij bestaan uit 2 deelen, welke halfpontons öf afzonderlijk öf aaneenverbonden als drijflichaam kunnen dienst doen. Bij de 3de divisie beschikt men over 80 pontons, samenklapbare ijzeren ge raamten met zeildoek overtrokken. Liggers, dekplanten enz. ontbreken echter. De 6de divisie heeft in haar bruggetrein bij het bataljon genietroepen behalve stalen ook een aantal houten pontons. Ballonmateriëel is nog schaars voorhanden. De 8ste divisie beschikt b.v. over eenig ballonmateriëel, dat hoofdzakelijk uit 1 vliegerbalon bestaat. Voor de manoeuvres in 1911 was het gebruik van vliegmachines in uitzicht gesteld 1) Zie blz. 11. Extra-Bijlage I. M. T. No. 29.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 38