Mei 1912]. Het Chineesche krijgswezen. In Shantung zijn thans 47 bataljons en eskadrons ying's infanterie en cavalerie, te zamen ongeveer 10000 man tel lende. De jaarlijksche kosten van onderhoud worden begroot op 890315,282 taels. In het gebied der beneden-Tang tse, Nanking, Suchow en omstreken, zijn 51 ying's infanterie en cavalerie gelegerd, te zamen wellicht 15000 man. Bij deze troepen moeten nog 500 als vesting-artillerie afgerichte manschappen worden gerekend, in 4 kleine for ten bij Nanking gelegerd. Verder nog een paar dergelijke afdeelingen in de batterijen aan de Yang-tse bij Kiang-yin, Chin-kiang en Wusung. Deze versterkingen en hare bewa pening zijn in alle opzichten verouderd. Alle pogingen tot vernieuwing, zelfs van die bij Kiang-yin „de poort der zeven Yang-tse provinciën," zijn wegens geldgebrek opgegeven. In Kiangsu zijn, nadat uit 5 ying infanterie het 55ste R.I. te Nanchang gevormd is, nog 16 ying's Hsün-fang-tui aanwezig, waarvan de sterkte op 5000 man kan worden geschat. Tot het vormen van de 23ste divisie werden in 1910 4 van de 5 lu der Hsün-fang-tui der provincie Kirin bij de Lu-Chün ingedeeld, terwijl de Cavalerie der nieuw-gevormde 486 De 5 korpsen (lu's) zijn verdeeld over de volgende ptaatsen Chung-lu: Tsinanfu en Wutingfu; Cliien-lu: Yenehoufu, Ichoufu en Taianfu; Hon-luTungchangfu en Liachingchou; Tso-luTengclioufou, Laichoufu en Tsinjchoufu; Jo-lu: Tsaochoufu en Tsiningfu- De bevelhebber van elke lu voert tevens het onmiddellijk bevel over de ying op zijne standplaats. Bij de infanterie zijn 2 ying's tot een taying sa mengevoegd. Bij de Cavalerie schijnen de ying's alleen administratieve be- teekenis te hebben, want bij elke ying infanterie worden 10 Cavaleristen in gedeeld. Ook wil men Artillerie bij de lu's indeelen, waartoe bij de Chung-lu, de Chien-lu en de Hon-lu de oude, in Shantung nog voorhanden, veldstukken zijn aangewezen. De manschappen der infanterie zullen in de bediening worden geoefend. Voorts zal per lu een muziekkorps tot opwekking en versterking van den militairen geest worden opgericht. Een provinciaal bureau, Ying-wu-cliu, behandelt de aangelegenheden be treffende de Hsün-fang-tui.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 40