Mei 1912]. Het Chineesche krijgswezen. king een Duitscher voor het taalonderwijs werkzaam is. De directeur van de school te Tsi nan fu was in Mei 1911 een burger met den rang van taotai, oud-leerling van de voor malige militaire school te Tientsin. De cadettenscholen te Tsing ho (even ten noorden van Peking), te Hsi nan fu, te Wuchang en te Nanking zijn be stemd tot verdere opleiding van de leerlingen, afkomstig van de voorbereidende scholen. De cadettenschool te Tsing ho is bestemd voor die uit Chihli, Shantung, Shansi. Honan, Ngan- hui, Mukden, Kirin, Tsitsikar en Mongolië; in 1909 werd zij met 641 cadetten geopend. Zij is echter berekend op 1500 cadetten; bet aantal officieren bedraagt 18, dat der burgerleer aars 24, ongetwijfeld veel te weinig voor zulk een groot aantal cadetten. De cadettenschool te Wuchang is berekend voor 940 leerlingen; zij ontvangt de leerlingen der voor bereidende scholen te Wuchang, Changsha, Yünnanfu, Kuei- yang fu, Kueiling fu en Nanchang fu. De cadettenschool te Nanking dient voor de leerlingen der voorbereidende scholen te Nanking, Fuchow en Hangchow en is bestemd voor 880 cadetten. De vierde cadettenschool eindelijk, die te Hsi ngan fu, dient voor 680 cadetten uit Hsi ngan fu, Cheng tu fu en uit Turkestan. Men kan aannemen, dat de cadettenscholen nog niet vol tallig zijn; reeds werd boven medegedeeld, dat de cadetten school te Tsing ho in 1909 met 461 cadetten begon, terwijl in Juli 1911 415 cadetten met goed gevolg het eindexamen aflegden, welke daarna bij de divisiën Nos 1 t/m 6 ingedeeld werden. Op de cadettenschool te Nanking, waren in Juni 1911 niet meer dan 610 cadetten, in plaats van de 880, waarvoor de school bestemd is. Zooals vroeger reeds medegedeeld werd, hebben de ca dettenscholen een tweejarigen cursus. Zij dienen, in aan sluiting aan de voorbereidende scholen, tot het geven van eene algemeen wetenschappelijke vorming en het aanleeren van de eerste militaire kundigheden. Na de cadettenschool 492

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 46