Het Chineesche krijgswezen. [Mei 1912. met goed gevolg afgeloopen te hebbeo, gaan de cadetten als onderofficier voor 6 maanden naar den troep. (x) Zoowel op de voorbereidende, als op de cadettenscholen wordt groote waarde gehecht aan gymnastiek, schermen, schieten, paardrijden en andere lichaamsoefeningen. De presta ties op het gebied van gymnastiek zijn b. v. buitengewoon goed te noemen. Daarentegen lijdt de schiet opleiding ernstig onder het chronisch geldgebrek, waarmede het legerbestuur te kampen heeft. Op de cadettenschool te Nanking bevinden zich een 150tal paarden in zeer goed ingerichte stallen: elk paard in eene eigen box. Zij worden slecht onderhouden de meeste zijn schimmels. De schoolgebouwen munten uit door eenvoudige, doch practische inrichting. Zij zijn omgeven door uitgestrekte exercitieterreinen. Officieren en leeraars zijn in de school, waaraan zij werkzaam zijn, gehuisvest. Wanneer de cadetten gedurende 6 maanden bij den troep als onderofficier gediend hebben, komen zij op de officiers- school, eene zuiver militaire vakschool, waar de opleiding voor de wapens afzonderlijk geschiedt. De cursus duurt 18 maanden. Daar in Juli 1911 de eerste jaargang cadetten van de cadettenschool voor 6 maanden naar den troep gegaan is, werd er op gerekend, dat de officiersschool den lsten Fe bruari 1912 geopend zou worden. Deze officiersschool zou gevestigd worden te Pao ting fu in de gebouwen van eene aldaar aanwezige voorloopige mili taire school, welke thans opgeheven is. Tot voorbereiding van de leeraren der officierschool, allen Chineezen, is een speciale cursus opgericht, onder leiding van Duitsche officie ren. Deze cursus is begonnen in Augustus en zal tegen het einde van Januari 1912 moeten eindigen, opdat de leeraars den lsten Februari hun werk zouden kunnen beginnen. De taak van bovengenoemde Duitsche officieren zou daarmede niet zijn geëindigd; zij zouden na het begin van den cursus 493 (1) Verg. Beschrijving enz., blz. 23. (Extra-Bijlage I. M. T. No. 29.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 47