Mei 1912]. Het Chineesche krijgswezen. den directeur der school met raad en daad ter zijde staan, echter niet als leeraar optreden. Voor dit doel heeft het ministerie van oorlog een contract voor twee jaren gesloten met den Majoor Dinckelmann, vroeger commandant der Duitsche ge- zantschapswacht te Peking, en den Kapitein Bleyhöffer, vroeger leeraar aan eene voorloopige militaire school te Nan king. Majoor Dinckelmann is infanterist, kapitein Bleyhöffer is artillerist; een genieofficier, dien het ministerie van oorlog bovendien wilde hebben, was in October 1911 nog niet gevonden. Het aantal leeraars aan de officiersschool zou 36 bedragen; ongetwijfeld veel te weinig voor het groote aantal te ver wachten leerlingen. Het aanstellen van Duitsche officieren als leeraar aan den vóórcursus voor leeraars der officiersschool heeft in Japan groote ontevredenheid veroorzaakt. De Japansche pers liet het niet aan artikelen ontbreken, die èn voor Generaal Yin Chang, èn voor Duitschland zeer hatelijk waren, waartoe de sterke anti-Duitsche strooming in Japan het hare bijdroeg. De gebouwen voor de hoogere krijgsschool zijn gereed; echter rekent men, dat het 1916 worden zal, eer de hoogere krijgsschool zal beginnen. Wel is er eene voorloopige inrich ting tot verdere vorming van officieren in werking, nl. de „lu chün yü pei ta hsueh tang", d.i. „de voorloopige hooge- school voor het krijgswezen". Zij is nu gevestigd in de nieuwe gebouwen der latere hoogere krijgsschool. De cursus duurt drie jarener wordt les gegeven in Chineesche en algemeene geschiedenis, aardrijkskunde, volkenrecht, tactiek en strate gie, versterkingskunst, wapenleer, terreinleer en terreintee- kenen, gezondheidsleer, paardrijden, gymnastiek en schieten. Aan de Japansche officiersschool te Tokyo volbrachten den 27sten Mei 1911 54 Chineesche leerlingen met goed ge volg het eindexamen en wel: 28 voor de infanterie, 10 voor de cavalerie, 11 voor de artillerie en 5 voor de genietroe pen. In October d.a.v. werd aan 4 Chineesche officieren, leerlingen dei cavalerieschool te Tokyo, het einddiploma 494

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 48