Het Chineesche krijgswezen. [Mei 1912. B. Be Garde. C. Be Generale Staf. Wapening en uitrusting. In 1910 had Generaal Yin Chang aan de provinciale 511 geen galon langs den omtrek van de schouderstukken, terwijl op die van de leerlingen der voorbereidende militaire scholen geen gouden galon is aange bracht (dus effen rood met knoop). c. De pantalon is van donkergrijze of zwarte stof De biezen der op- perofficieren als in groote tenue. Overigens hebben alle militairen een smalle roode bies op de pantalon. Hetzelfde geldt voor de rijbroek Hat schoeisel der officieren is zwart en bruindat van onderofficieren en manschappen alleen bruin. De bereden officieren, de militairen van de cavalerie, de artillerie en den trein dragen rijlaarzen; die van de cavalerie zijn hooger dan de overige. De onbereden officieren dragen zwarte bottines (met elastiek) of, evenals de manschappen der onbereden wapens, bruine rijgbottines. De militairen der Infanterie hebben kopspijkers, ijzeren hoeven en teenstuk ken aan de schoenen. De uniformen der garde vertoonen eenige verschillen met die der linietroe pen, welke verschillen op het volgende neerkomen De onderscheidingskleur der paardenartsen is olijfgroen, van de muziek grijs en van de schrijvers lila. Overigens zijn er geen verschillen in de kleur van de Infanterie, van de Cavelerie, van de Artillerie, van de Genie, van den Trein, van de Administratie, van de Officieren van Gezondheid en van het militair rechtswezen met die van de linietroepen. De garde heeft een bijzonder onderscheidingsteeken, bestaande uit de »feng", de Chineesche phoenix, links en rechts op de voorzijde van den kraag. Boven dien verschilt de petkokarde met die der linietroepen. De onderscheidingskleuren voor de wapens en diensten worden niet op den kraag gedragen, doch de schouderstukken en de band van de pet hebben de kleur van wapen of dienstvak. De rangonderscheidingsteekenen zijn op de schouderstukken aangebracht. Voor de officieren bestaan zij uit sterren, voor onderofficieren en soldaten uit zwarte strepen. Het aantal strepen voor eiken rang komt overeen met het aan tal sterren voor denzelfden rang der linietroepen. Do schouderstukken der officieren zijn belegd met goud galonde hoofd officieren hebben twee, de subalterne officieren één roode streep op het galon. Het aantal sterren voor eiken rang is als bij de linietroepen. De schouderstukken der officieren zijn belegd met goud galonde hoofd officieren hebben twee, de subalterne officieren één roode streep op het galon- Het aantal sterren voor eiken rang is als bij de linietroepen. De onderofficieren dragen het regimentsnummer op de schouderstukken de soldaten bovendien het bataljons-, compagnies- en pelotonsnummer. De sjerp van den officier van dienst is bij de garde geheel rood. De officieren van den Generalen Staf dragen de uniform van het wapen, waarvan zij afkomstig zijn en ter onderscheiding nestels van gouddraad aan den rechterschouder. I. M. T. 1912 33

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 65