Mei 1912], Het Chineesohe krijgswezen. Het bovenstaande geeft uit onverdachte bron een alles behalve gunstig oordeel over de Chineesche legerpaarden en wijst daarmede op een ernstig gebrek van het jonge Chinee sche leger. Het is nu de vraag, wat van de voorgestelde middelen tot verbetering verwacht kan worden. Bij de voorgestelde regeling van het remontewezen is de invloed van Japan duidelijk merkbaar, zooals trouwens in vele opzichten Japan aan China ten voorbeeld op militair ge bied strekt. In het besproken geval schijnt eene copieering van de Japansche methode minder gewenscht, omdat de om standigheden op paardengebied zoo verschillend zijn. Het 518 door reorganisatie der Kalgan stoeterijen bespaard worden kan, ook al krijgt zij deze inrichtingen onder zich. Zij zal in de toekomst voor de remonteering van 19 divisiën hebben te zorgen en daarom wordt voorgesteld, elke dezer divisiën 5000 taels te laten bijdragen, welk bedrag door het Ministerie van Oorlog uitbetaald worden zal. Zoolang de inspectiën nog niet ten volle in de behoefte der divisiën kunnen voldoen, zullen deze zich, vpor zooveel noodig, zelve remonteeren. 8. Zoodra de voorbereiding der zuider inspectie afgeloopen is, zal men met het bouwen van stallen en den aankoop van paarden beginnen. Alle bijzon derheden worden door den Gouverneur van Kuangsi aan het Ministerie van Oorlog bericht. 9. De paarden, welke tot nu toe bij den troep gebruikt worden, zijn buiten Kalgan aangekocht. (1) Er zijn tal van te oude en zwakke dieren onder, omdat geen bepaalde regels voor den aankoop bestaan. Aan dezen toestand zal een einde gemaakt worden. Opdat de voorschriften voor den aankoop van paarden gereed zijn, wanneer de remonte-inspectiën volkomen georganiseerd zijn, zal reeds dadelijk met de bewerking van die voorschriften begonnen worden. Verder zullen bepalingen gemaakt worden omtrent robe en taille, omtrent hetgeen van de paarden gevergd kan worden, ouderdom, prijs en verpleging. 10. Voor de zuider inspectie wordt een directeur vereiseht. De Directeur der Kalgan-stoeterijen zal als directeur der noorder inspectie optreden. 11. Het is van groot belang de belangstelling in de paardenfokkerij op te wekken en te verhoogen. In alle landen bestaan vereenigingen, welke de Re geering en ook de landbouwers in fokkerij aangelegenheden groote hulp ver- leenen. Wanneer in de toekomst de inspectiën opgericht zijn, zal ook het aanmoedigen van dergelijke vereenigingen ter hand genomen worden. 12. De toelichting sluit met de opmerking, dat de voorgestelde regeling nog niet als eene afdoende beschouwd kan worden, doch dat in de toekomst meer dere bepalingen noodig zullen blijken. 1) Er worden ook Mantsjoerijsche ponies gebruikt, die niet zoo krachtig als de Mongoolsche zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 72