Het Chineesche krijgswezen. [Mei 1912. Van eene eenigszins behoorlijke africhting is bij de troe penpaarden geen spoor te bemerken; het rijden is hiermede geheel in overeenstemming. Worden niet spoedig krachtige en ingrijpende maatregelen genomen, dan zal de Mongoolsche pony steeds meer en meer degenereeren en ten slotte zal men niet meer voldoende legerpaarden in het eigen land kunnen krijgen. Blijkens de reeds vermelde voorstellen is het Chineesche legerbestuur zich zulks ten volle bewust; om echter de paardenfokkerij en de remonteering in rationeele banen te leiden, is heel veel geld en een talrijk deskundig personeel broodnoodig. Beide ontbreken thans echter en zullen hoogstwaarschijn lijk nog geruimen tijd blijven ontbreken, zoodat de gunstige uitslag van het boven besproken, goed bedoeld ontwerp nog vele jaren op zich zal laten wachten. De Zeemacht. Uit de vroegere marinesectie van het Ministerie van Oorlog ontstond in het najaar van 1910 het Bureau voor de reor ganisatie der Zeemacht" (Hai-chün-chow), dat in den loop van December 1910 werd omgezet in een Ministerie van Marine (Hai-chün-pu), samengesteld volgens dezelfde beginse len als het gereorganiseerde Ministerie van Oorlog. Van de oprichting van een Generalen Staf der Zeemacht, zooals in Duitschland en Japan, is wegens de geringe grootte van de Chineesche Zeemacht voorhands afgezien. Voorloopig zal de Marinestaf een deel van het Ministerie uitmaken. Aan liet hoofd van het Ministerie van Marine staat een Minister, bijgestaan door een Vice-Minister, een offiicer van den marinestaf,en eenige adviseurs. Het bestaat uit de volgende afdeelingen 1. Organisatie en personeel, verdeeld in 5 bureau's. 2. Materieel en werkplaatsen, verdeeld in 2 bureau's. 3. Onderwijs en opleiding, verdeeld in 5 bureau's. 4. Reglementen en voorschriften verdeeld in 5 bureau's. 5. Verplegingsdienst, verdeeld in 3 bureau's. 6. Kustverlichting en hydrografie, verdeeld in 2 bureau's. 7. Rechtswezen. 8- Geneeskundige dienst, verdeeld in 2 bureau's. 9- Comptabiliteit, verdeeld in 2 bureau's- Bovendien het kabinet van den Minister.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 75