58 i G. OPMERKINGEN. etacheeringen. Bovendien muziekkorps; een hospitaal is in aanbouw. Bij de ge nietroepen brug-, ballon-, veldtelegraaf-en draadlooze telegraatma terieël. Het aantal reservisten dezer divisie wordt op 3100 geschat. In Oct 1911 heeft een groot deel dezer divisie zich bij de revolu- tionnairen aangesloten. Zij kan als ontbonden beschouwd worden. R. I. te Chin- ng; 36e R.I. te angyin; gendar- rie: 2 comp. te nking, 1 comp. Chinkiang en comp. te Woo- ng- Bovendien hospitaal en muziekkorps. De divisie werd in het voorjaar van 1910 ontwapend uit vrees voor onlusten. Er zouden 2 bataljons reservisten zijn. Te Nanking zijn nog 2 bataljons en 1 esk. cav. Mantjoe's. Volgens andere opgaven 2 comp. genietroepen. Te Fochow nog 2 bataljons Mantsjoe's. Hiervan in Sept. 1911 1000 uitgekozen manschappen naar Sechuan gezonden. Het overblijvende deel heeft zich, althans grootendeels, in Oct. 1911 bij de revolutionnairen aangeslotenen kan als ontbonden beschouwd worden. Gen. Li Yuan Hong, com- mandant dezer brigade, stelde zich naar men zegt, gedwongen in Oct. 1911 aan het hoofd der rebellen. Te Kingchow 4 bat. inf., 1 esk. cav. en 2 batterijen Mantjoe s; zouden bij de Lu Chiin ingelijfd zijn, om de 21ste gemengde brigade tot de 11de divisie uit te breiden. Het uitbreken van den opstand te Wuchang in Oct. 1911 heett de uitvoering van dat plan klaarblijkelijk belet. Bovendien hospitaal. Pontonmaterieël bij de genietroepen. Het 46e R. I. is in den zomer van 1911 ontbonden wegens muiterij van 1 bataljon. - Met de oprichting van een nieuw 46e R. 1. schijnt begonnen te zijn. Bovendien een klein hospitaal. Volgens andere opgaven slechts 1 treincompagnie. R. 1. te Kuikang. Het 55ste R. 1. is in den loop van 1911 uit manschappen der 1 Hsün fang tui opgericht. Hospitaal en muziekkorps.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 85