Ucn Mes VJaU 1(^^22) Schijn en Wezen x). Telegram door den Koning van Engeland bij zijn terugkeer op den 5den Februari ontvangen van den Onderkoning van Indië De vorsten en het volk van Indië wenschen de gelegenheid, door het einde van de Konink lijke reis geboden, aan te grijpen om aan de groote Engelsehe natie de uitdrukking van hun hartelijke welgezindheid en broederschap over te brengen, naast de ver zekering van hun warme ge hechtheid aan het wereldomspan nend rijk, waarvan zij deel uitmaken en waaraan hun lot onverdeelbaar is vastgeschakeld. Uw bezoek heeft overal in het land een diepen en onuitwisch- baren indruk gemaakt. Door hun optreden vol gratie, hun nimmerfalende belangstelling en hun diepe bezorgdheid voor het welzijn van alle klassen, hebben hun Keizerlijke Majesteiten de banden, die Engeland en Indië vereenigen, nauwer aangehaald en de traditioneele gevoelens van trouw en toewijding aan den Troon en aan den persoon van den souverein, die steeds het Indische volk hebben geken merkt, verdiept en versterkt. Zich de vele zegeningen be wust, die Indië uit zijne be trekkingen met Engeland heeft verkregen, hebben de vorsten en het volk zich verblijd, dat zij in de gelegenheid waren in De Brahmaan Swami Baba Bharati in de vNineteenth Cen tury and after'''' na de Kroning van Koning George te Delhi De echte Hindoe zal zeggen Heer, gij zijt de heerscher hier en ik ben Uw onderdaan. Ik maak een sembah voor U en houd mij aan Uw wetten, omdat ik de kracht mis U uit te drijven. Welk volk in de wereld zou ha ken naar vreemde overheer- sching Had ik de middelen, ik zou U enkel door mijn kracht het land uitjagen en ons oude bestuur langs onze oude lijnen herstellen. Daar ik de middelen niet bezit, maak ik een sembah voor U voor den vrede en de veiligheid van leven en eigen dom, die Gij ons hebt geschon ken, opdat wij ongehinderd ons godsdienstig leven kunnen lei den, waarmee Gij wel zoo vrien delijk zijt U niet te bemoeien eji dat wij hooger waardeeren dan politieke vrijheid zelfs. De Keizer is een vage figuur op den mistigen achtergrond van het Gouvernement van Indië, een abstractie voor het gemoed van den doorsnee Indiër. De massa kent den belastinggaar der en de politie, die zij jaar op jaar trachten tevreden te stel len. Zij ontmoeten nu en dan den magistraat als deze op in spectie het dorp doortrekt en maken een sembah voor hem, 544

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 98