Eenige maatregelen in hei belang Dan den gezondheidstoestand Dan de 3apansche troepen op Formosa. 551 [Mei 1912. dine van het gevecht optreden. Naar behoefte worden mitrailleurs gebruikt op de vleugels en op de uitspringende hoeken van steunpun ten, om de tusschenruimten en de doode hoeken onder vuur te houden. De uitvoering van deze verschillende opdrachten vereischt het maken van mitrailleurdekkingen op verschillende plaatsen, die echter slechts naar behoefte worden gebruikt. Gebruik van mitrailleurs stelt ons in staat geweren uit te sparen. Ontbreekt de tijd om dekkingen te maken, dan moeten de mitrailleurs ten minste aan het gezicht van den vijand worden ontrokken. Is de vijandelijke stelling genomen, dan snellen de mitrailleurs zelfstandig voorwaarts, om aan het vervol gend vuur deel te nemen en de infanterie tegen een retour offensil te steunen. Voorts moeten de mitrailleurs onvoorwaardelijk bij de vervolging worden ingezet. Groot zal hunne medewerking zijn, indien zij uit flankeerende stellingen in de terugvloeiende massa's kunnen vuren. Bij een mislukken van den stormaanval, moeten de mitrailleurs hun geheèle kracht inzetten om de eigen infanterie te steunen, zoo noodig zelfs zich opofferen. Dit vereischt, dat de zich in voorste linie bevindende mitrailleurs eerst met de laatste infanterieafdeeling terug gaan, terwijl die mitrailleurs, die zich bij de achterwaarts staande afdeelingen bevinden, van af de vleugels den terugtocht der gevechts linie trachten te vergemakkelijken. v. D. Neue militarische Blatter No 4, 1912. Het eiland Formosa wordt gesneden door den kreeftskeerkring en heeft dus een langen, warmen zomer en een korten, zachten winter. De gemiddelde jaartemperatuur bedraagt 22,7° C.in Juli bedraagt de temperatuur gemiddeld 27,6», maar dikwijls wijst de thermometer in deze maand en in Augustus 30° en meer. De koelste maand is F e- bruari met eene gemiddelde temperatuur van 16,2°; het gemiddelde minimum bedraagt 13,2°. De regenval is in het Noorden en het Zuiden zeer verschillend. Tusschen Maart en September, als wanneer de Noord-Oostmoesson waait, regent het in het Noorden en is het in het Zuiden droog. In de overige maanden van het jaar is het juist het omgekeerde. In het Noorden bedraagt de vochtigheidstoestand van den dampkring gedurende den „winter" 85%) gedurende den zomer 80/0; in het Zuiden zijn deze getallen voor de overeenkomstige jaargetijden 75 en 83%. Vooral in de eerste jaren van hunne aanwezigheid op Formosa hadden de Japanners veel van malaria te lijden, zoodat spoe dig middelen beraamd werden, om deze ziekte te bestrijden en te voorkomen. Reeds in 1901 gelastte de Chef van den Geneeskundigen dienst van

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 105