fflededeelingen betreffende hef fndiseh beger1). hegertormatie. Afstandsmeter, Bemapening, Bij Koninklijk besluit van 5 Februari 1912 Ko. 71 zijn enkele wijzi gingen gebracht in de Legerformatie. De voornaamste biervan zijn de volgende. Het korps marechaussee is in de normale formatie van het Leger opgenomen. Het Hoofdbureau van den Generalen Staf is uitgebreid met 1 Ka pitein van de lufanterie, de Cavalerie, de Artillerie of de Genie. Het aantal Luitenant-Kolonels Plaatselijk-Commandanten is uit gebreid tot 7, doordat ook voor Meester Cornelis, Tjimahi en Ma- gelang Plaatselijk Commandanten in de formatie zijn opgenomen. Voor Meester Cornelis en Magelang is de formatie bovendien uitge breid met een Plaatselijk Adjudant. Het Hoofdbureau van het Wapen der Infanterie is uitgebreid met een Kolonel. Het aantal veldbataljons is van 20 op 21 gebracht. Het aantal depot-bataljons is met één ingekrompen. Per compagnie van de veld- en depót-bataljons is een onderofficier- instructeur in de formatie uitgetrokken. Van de 4 instructeurs per veld- bataljon kan één, van de 10 instructeurs bij de depót bataljons kunnen 5 den rang van adjudant-onderofficier hebben de overigen zijn sergeant majoor. Daarentegen zijn de staven der bataljons ingekrompen met één adjudant-onderofficier. Ingevolge de nieuwe formatie zal iedere compagnie van de Veld-Infanterie zijn samengesteld uit 1 sectie Euro peanen en 3 gemengde Amboineesche-Inlandsche secties. De sedert het vorige jaar gehouden proeven met de Hensolt te lemeter zijn beëindigd. De verkregen resultaten hebben aanleiding gegeven tot de aanschaffing van 250 stuks van die afstandsmeters. Het ligt in de bedoeling die instrumenten te verstrekken aan de veldbataljons ten getale van 2 per compagnie en aan de garnizoens bataljons ten getale van 1 per compagnie. Bij beschikking van den Commandant van het Leger van 18 April jl. is bepaald, dat bij de Cavalerie een bajonet zal worden ingevoerd, van het model, als bij de Infanterie in gebruik. De bajonet zal worden ge il Verstrekt door liet D. v. O. 556

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 110