Artillerie, Cursus in de 3auaansdie taai uoor Officieren. [Juni 1912. De voorziening in de behoefte aan Inl. personeel ten behoeve van den trein zal voornamelijk geschieden door vorming van eene reserve van tot het Leger behoorende inheemsche militairen, welke in vredes tijd werkzaam worden gesteld in betrekkingen bij de politie en in andere civiele function, waarvan de vervulling in oorlogstijd niet nood zakelijk is of wel, waarin alsdan zonder bezwaar op andere wijze kan worden voorzien met gelijktijdige aanvulling van de daardoor open vallende plaatsen in het Leger. Zijn de aan die betrekkingen verbonden inkomsten lager dan die, welke in het Leger worden genoten, dan wordt een toelage toegekend. De voor den Trein bestemde militairen van deze zoogenaamde In- landsclie reserve komen jaarlijks voor oefening één maand onder de wapenen, zoodat maandelijks 160 van deze reservisten wel ie onder scheiden van die behoorende tot de hooger genoemde Legerreserve in de sterkte van de drie treinafdeelingen zullen tellen. De ongegradueerde militairen van den Trein zullen worden bewapend met karabijn en marechausseesabelhet kader, de trompetters en de wielrijders met het vuistvuurwapen, dat ook bij de overige troepen in gebruik is. -. De nieuwe organisatie zal slechts geleidelijk kunnen worden tot stand gebracht, in verbaud waarmede bij de begrooting van 1913 slechts met een deel van de daarvan verbonden kosten rekening wordt gehouden. Bet sneimiurberggescliut. Volgens een van den Minister van Koloniën ontvangen bericht heeft de firma Schneider Co besloten, geen deel te nemen aan de hier te lande te houden proeven met snelvuurberggeschut. Ten einde te kunnen beschikken over een aantal Officieren, die de Javaansche taal voldoende machtig zijn om het eerste onderricht aan de recruten van dien landaard naar behooren te kunnen leiden, zal te Batavia een cursus in de Javaansche taal worden opgericht, waar aan jaarlijks ten hoogste 10 Luitenants zullen deelnemen; de cursus zal onder leiding staan van een leeraar in de Javaansche taal. Het ligt in de bedoeling om, zoodra de cursus zal zijn opgericht, de Voorschriften nopens de toekening van gratificatiën tot bevorde ring" van de kennis der Inlandsche talen in het Indisch Officierkorps", (A.°0. 1904, No. 152) buiten werking te stellen. Het aantal wekelijksche lesuren bedraagt 4. De aan den cursus deelnemende Officieren zullen worden vrijgesteld van diensten, welke hun het geregeld volgen van de lessen zouden beletten. De leerlingen ontvangen tijdens hun verblijf aan den cursus eene toelage van f 25.— 's maands, terwijl hun als tegemoetkoming in de 675

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 111