682 Juni 1912]. Overzicht van eenige tijdschriften. onzer Cavalerie noodig en mogelijk, in verband met de algeheele wij ziging van ons vrijwilligerstelsel S. begint met te vermelden, dat het aantal vrijwilligers niet vol tallig is te houden, terwijl het thans gevolgde wervingstelsel de meest wisselvallige resultaten oplevert. Het goede kader zoekt zoo spoedig mogelijk een goed heenkomen in de burgermaatschappij. De middelen door S. aangegeven om in dezen toestand verbetering te brengen zijn de volgende: le. Alleen zooveel vrijwilligers aanwerven om daaruit goede kor poraals te krijgen en wat goede remonterijders; 2e. De werving heeft plaats uit de militie; 3e. Hulppersoneel aan de rijschool, de K. M. A., het remonte depot en alle officiersoppassers worden uit de militie genomen 4e. De depots worden afgeschaft. De vrijwilligersstand moet, zoo zegt S., worden verheven tot een tijdelijk levensberoep, zoodat een huzaar le klasse een wekelijksche soldij krijge van f 3, zijnde het bedrag, dat een eenvoudig werk man per week na aftrek van kost, inwoning en kleeding overhoudt. Aan het slot geeft S. de door hem gedachte vredessterkte van het eskadron aan en becijfert tevens de totaal uitgaven, die het nieuwe stelsel zou vereischen. Vermelden we ten slotte nog de navolgende artikelen „De Grondbeginselen der Zweedsche gymnastiek," door luit. Hubert van Blyenburgh; „De luchtvaart. Beknopt overzicht van hare ontwikkeling enz.," door luit. Peereboom Voller; „Koliek bij Paaiden" door L. J. van Ehijn. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 118