2 SCHEIKUNDE. lste Vraag (3/4 uur). Wat verstaan we onder atomen, wat onder moleculen? Wat is atoomgewicht, wat moleculairgewicht Hoe luidt de wet van Avogadro en hoe passen we haar toe ter bepaling van het moleculairgewicht van sommige stoffen (welke?)? 2de Vraag (3/4 uur). Wat weet ge van 't element zwavel en van zijne verbin dingen met E en 0? Beschrijf in het kort eene methode van zwavelzuurbereiding. 3de Vraag (3/4 uur). Wat zijn alcoholen? Hoe worden ze verdeeld? Beschrijf de eigenschappen van aethylalcohol en geef in 't kort aan hoe deze verbinding technisch bereid wordt. 4de Vraag (3/4 uur) (2 vraagstukken). a. Bij eene electrische ontleding van water worden de ontwikkelde gassen in dezelfde ruimte opgevangen. Wanneer dit gasmengsel bij 0° en 760 m.M. druk een volume inneemt van 19,71 c.M.3, hoeveel gram water is dan door den gal- vanischen stroom ontleed? 1 Liter waterstof bij 0° en 760 m.M. kwikdruk weegt 0.09 gram. b. Hoeveel gram ammoniumnitriet moet men nemen om daaruit één liter stikstofgas (gemeten bij 0° en 760 m.M. druk) te verkrijgen? 1 Liter waterstof bij 0° en 760 m.M, druk weegt 0.09 gram; atoomgewicht N 14; O 16. NEDERLANDSCHE TAAL. Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen (H uur). a. Lichamelijke opvoeding. b. De invloed der Chineesche revolutie op de Chineezen in Nederlandsch-Indië. c. Het klimaat van Batavia of van Buitenzorg. DUITSCHE TAAL. Opstel naar keuze uit de volgende onderwerpen (1£ uur).

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 134