4 - gedurende de laatste 10 jaren, in het bijzonder bij de Konink lijke Paketvaart Maatschappij. ENGELSCHE TAAL. Opstel naar keuze. (14 uur) a. Het vergaan van den stoomer „Titanic". Grootste stoomer ter wereld Eerste reisAantal passa giers—Toebereidselen tot grootsche ontvangst te New-York AanvaringDraadlooze telegrafie aan boord in werking Hulp van schepen Zinken niettegenstaande de waterdichte schotten Onvoldoend aantal reddingsbooten Verliezen aan menschenlevens, geldswaarden en materieel Verliezen van verschillende verzekeringsmaatschappijen Ramp zonder weerga Opwinding te New-York Algemeene deelneming Titanicfonds. b. De grijsgroene veldkleeding Eischen, waaraan veldkleeding moet voldoen, in het bijzon der met betrekking tot de kleur Beknopte ontwikkelingsge schiedenis der veldkleeding van het Nederlandsch- Indische Leger Beschrijving der grijsgroene veldtenue. Voordeelen boven de blauwe veldkleeding (eenvoudige jas). c. De vooruitzichten van den 2den Luitenant der Militaire Administratie. Eerste opleiding van allen voor den administratieven dienst Keuze der in de toekomst te volgen loopbaan (intendance of militaire administratie) Intendance Cursus Vooruit zichten van den Intendance-officier Idem van den officier der Militaire Administratie (ook in verband met de aanstaan de reorganisatie van dat dienstvak). FRANSCHE TAAL. Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen; (14 uur) a. Hospitalen in Nederlandsche-lndië. Meer dan in Europa tevens Sanatoria. Licht, lucht, reinheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 136