5 Beplanting v/h terrein. Permanente gebouwen, magazijnen, keukens enz. Semi-permanente ziekenzalen, nut daarvan. Afzondering, besmettelijke zieken. Operatiezalen, apotheek, keukens. Watervoorziening. Badgelegenheid. Verlichting. Recreatie zalen. b. Lastauto's voor militair gebruik. Voordselen: boven andere vervoermiddelen. Nadeelenniet op alle wegen bruikbaar, bruggen. Soorten: vaste banden, luchtbanden. BelastingBestuurderGewicht. Voor welke der legertreinen, meest geschikt. Betrekkelijke hooge aanschaffingsprijzen reden dat in som mige landen subsidie wordt verleend aan eigenaren van last auto's, welke in oorlogstijd tegen voorafbepaalden prijs wor den genaast. In Nederlandsch - Indiè' thans proef op kleine schaal. Op den duur zullen overal treinen met paardentractie worden afgeschaft. c. Draadlooze telegrafie in lndië. De verspreide ligging der eilanden maakt telegrafische ge meenschap hoogst gewenscht. Het leggen van kabels naar de verschillende eilanden is zeer kostbaar. Draadlooze tele grafie eischt alleen kosten voor inrichting stations en voor het bedieningspersoneel. Voordeel van communicatie met schepen. Werkingssfeer. Is het noodig alle eilanden onderling te verbinden? Wat werd tot heden ter zake in lndië gedaan? Zijn die maatregelen afdoende? MALEISCHE TAAL. Ie. Vraag. In Maleische karakters transcribeeren. (3/4 uur) Sabermoela maka terseboetlah perkata'an Hang Toewah anaq Hang Mahmoed tempat doedoeqnja di soengej Doejang maka segala orang jang doedoeq di soengej Doejang itoepon

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 141