[Juni 1912. Das ist das beste Vorbeugemittel gegen den fatalen Hoch- schuss und sichert uns von Anfang an ein gewisses Minimum von Treffererfolg. In het Mil. Wochenblatt 1910 bl. 59 beschrijft de Major Immanuel het vuur der Russen in Mandchourije als volgt: „Beobachtungen der Japaner in fast allen Schlachten des letzten Krieges haben festgestellt, dass die Russen z. B. bei einem Feuer auf 1000 X eine verhaltnismassig recht kleine Zahl von Treffern ins Ziel brachten, gerechnetim Yerhaltnis zum Aufwand an Munition. Dagegen lag die „mittlere Ge- schossbahn" des regellosen TVeitfeuers oft auf 2000 bis 2500X, ja das Gelande war bis 5000 X hinter dem Ziel mit pfeifenden und surrenden Geschossen bedeckt, die das Yerweilen aus- serhalb der Deckung selbst auf so grossen Entfernungen gefahrlich machten. Welke passen worden nu hier bedoeld? Zijn hier Duitsche passen van 0,75 M bedoeld of Russische van 0,71 M? Hoogst waarschijnlijk zijn hier de gegeven afstanden in Duitsche passen uitgedrukt. Deze afstanden in Russische passen uit gedrukt, vindt men 2100 en 2625 xde hierbij behoorende schootshoeken voor het Russische geweer bedragen 3°. 41'. 25" en 5°. 37'. 55" of gemiddeld 4°. 39' 40", dus zeer na aan den beruchten hoek van 4°. Thans zal ik hier doen volgen de methode, welke ont worpen is door den Kapitein Fabius; helaas, is die methode nog nergens beproefd. Om te beginnen ontleen ik aan een studie van den Kapi tein Fabius, dat hij geheel onafhankelijk van Wolozkoï tot de conclusie gekomen is, dat de oude methode van schietonderwijs absoluut ondeugdelijk was, om behoorlijke resultaten op het oorlogsveld te verkrijgen. Hij heeft dit geconstateerd door bestudeering van de krijgsgeschiedenis, waarvan elke bladzijde gewaagt van de geringe uitkomsten van het iDfanterie-vuur. De Kap. Fabius heeft daarop als geneesmiddel gevonden de verbetering van alle onderdeelen der schietopleiding met de be- 601 EX DE SCH1ET0PLEIDING VOLGENS FaBIUS.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 37