Uan Rik5 Waf. niglers. mitrailleurs. Door Ouerste Balcfe. Zmitserland. 665 Dienstplicht Door Inlanders in Algiers, De regeering heeft een belangrijk besluit genomen door de invoering van den dienstplicht voor Inlanders. Het vraagstuk is sedert 1908 in studie. Elk jaar nam een commissie de telling op van de jongelieden die opgeroepen zouden kunnen worden, deze waren tot de overtuiging gekomen dat de uitvoering practisch op geen hinderpalen behoefde te stuiten, als de bevolking uit politieke overwegingen niet in verzet zou komen Tijdens de espeditie in Marokko werden de troepen meerendeels in Algiers en Tunis gerecruteerd. Een besluit van Juli 1911 heeft de oprichting van vijf nieuwe ti railleurbataljons afgekondigd, twee in Tunis, drie in Algiers. In Tunis hadden de bevs reeds een loting ingevoerd, maar in Algiers is de werving tot nu toe vrijwillig geweest. Deze levert niet meer genoeg op; er is een tekort van ongeveer 3000 man en zal Marokko er nog niet meer vragen Twee nieuwe decreten staan ten eerste langere verbintenissen toe aan hen, die reeds in dienst zijn en stellen verder de loting in. Wie erin loot zal drie jaar onder de wapens moeten komen, daarna blijft hij zeven jaar als reservist beschikbaar. Dienstvervanging is toegestaan. Na volbrachten dienst heeft men voorrang bij het dingen naar een burger ambt. Yooralsnog zal 5 a 7 pCt. van hen, die den dienstbaren leeftijd be reiken, ingelijfd worden. Dit geringe aantal en de mogelijkheid der dienstvervanging doen verwachten, dat de bevolking er zich zonder verzet in schikken zal. (La Quinzaine Col. van 10 Maart.) Kol. Weekblad. Uereenigde organisatie der ineermiddelen nan Australië en Dieum-Zeeland. In den laatsten tijd is meermalen sprake geweest van een vereenigde organisatie der weermiddelen van Australië en Nieuw-Zeeland. Als eerste zet in die richting wordt gewezen op onderhandelingen door het Austr. Bondskabinet aangeknoopt met de regeering van N.-Z. om de zeecadetten van deze kroonkolonie te laten opleiden aan 't instituut in Austr. Kol. Weekblad. Op het vastland was het Zwitserland, dat in 1892 voor het eerst begon met het vormen van vier bereden mitrailleurcompagnieën, die, in ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 101