fflededeelingen betreffende het Indisch beger 1). Organisatie. Reorganisatie nan den trein. 672 UrijiDiflige aufomobieikorps. Op de Indische begrooting voor 1913 zullen gelden worden gebracht ter bestrijding van de kosten, verbonden aan een op de navolgende grondslagen op te richten vrijwillig automobielkorps. De leden verbinden zich voor den tijd van 4 achtereenvolgende jaren (desgewenscht gevolgd door nadere verbintenissen van denzelfden duur) om den Lande in oorlogstijd of reeds bij dreigend oorlogs gevaar met hun alsdan door het Gouvernement over te nemen auto te dienen. Voor oefening kunnen de leden, elk jaar voor hoogstens 10 dagen (heen- en terugreis niet inbegrepen), met hunne auto's worden opge roepen. De leden genieten jaarlijks eene schadeloosstelling, gelijkstaande met het bedrag van de over het afgeloopen jaar voor de door hen be- schikbaargestelde automobiel betaalde personeele belasting. Voorts zijn zij vrijgesteld van persoonlijken schutterlijken dienst en van contributie aan de schutterijkassen. Gedurende de oefeningen in vredestijd en de heen- en terugreis naar het oefeningsterrein genieten zij een daggeld van 10.(de hulp chauffeur van f 2.en eene vergoeding voor de met hunne auto's afgelegde afstanden. De heen- en terugreis geschiedt zooveel mogelijk per Staatsspoor voor rekening van den Lande. Aangezien de bestaande organisatie van het treinwezen niet voldoet aan de daaraan te stellen eischen, zal de trein worden gereorganiseerd volgens de onderstaande beginselen Voor het vervoer van de ih den Troepentrein aanwezige voorraden voor zoover daarbij niet van draagpaarden wordt gebruik gemaakt zullen voertuigen van lichte constructie worden bestemd; evenzoo voor de munitie en de levensmiddelen in den Algemeenen Trein, uit welke de Troepentrein onmiddellijk moet kunnen worden aangevuld. Ten einde het veldleger voldoende bewegingsvrijheid te waarborgen, zijn noodig: a. voor den Troepentrein 476 draagpaarden, 659 lichte treinkarren, 114 kookwagens; 1) Verstrekt door het Departement van Oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 108