784 Juli 1912]. OOKLOGBEGKÜOTING. 174 (Topografisehen Dienst) en f 2085.op verschillende globaal geraamd wordende begrootingsposten, die geen wijziging behoeven. Onderafdeeling 1805 en c. Ten einde zonder verhooging van uitgaven te kunnen beschikken over eene afdeeling ordonnans- wielrijders is sedert eenige jaren een Compagnie van het veldleger daarvoor gebezigd. Aangezien met het oog op de geringe sterkte van het veldleger bestendiging van den toestand niet raadzaam wordt geacht, is het noodzakelijk eene afdeeling ordonnans-wielrijders in de Legerformatie op te nemen, welke maatregel eene vermeerdering der jaarlijksche uitgaven zal vorderen met 33 679 Onderafdeelingen 181 en 182. Ter verbetering van de vooruitzichten van de tot de wapens der Cavalerie en der Artillerie behoorende Europeesche hoeismeden, die volgens de bestaande formatie slechts den rang van korporaal kunnen bereiken, wordt het nood zakelijk geacht bij gemelde korpsen den rang van wachtmeester (ser geant) in 1e voeren en het aantal gegradueerden te vermeerderen in dier voege dat, terwijl de bestaande formatie aangeeft bij de Cavalerie 13 hoefdsmeden, waarvan ten hoogste 2 den rang van korporaal be- kleeden en de overigen cavalerist 1ste of 2de klasse zijn, en bij de Artillerie 8, waarvan 2 in den rang van korporaal en de overigen kanonnier 1ste klasse zijn, die formatie voortaan zal bestaan uit bij de Cavalerie 5 wachtmeesters, 5 korporaals en 3 cavaleristen 1ste of 2de klasse en bij de Artillerie 3 sergeanten, 3 korporaals en 2 ka nonniers 1ste klasse. De voorgestelde maatregel gaat gepaard met eene vermindering der jaarlijksche uitgaven aan werkgeld volgens militair tarief No. 46 Sj 13 met f 5 352. Onderafdeeling 190. In verband met het verloop onder de militaire apothekers zal in hunne positie verbetering zijn te brengen en wel door uitbreiding van de formatie met een dirigeerend apotheker. Aangezien deze uitbreiding kan gepaard gaan met inkrimping van de formatie met een militair apotheker der 1ste klasse, zal de ver wezenlijking van dezen maatregel eene vermeerdering van de jaar lijksche uitgaven op onderafdeeling 190 (Geneeskundige Dienst) vorderen van slechts f 2 040. Voorts wordt het noodig geoordeeld de pensioensvooruitzichten voor de militaire apothekers en paardenartsen te verbeteren door het treffen van eene regeling in dien zin dat alle officieren van den geneeskun digen dienst op denzelfden gemiddelden leeftijd eon kapiteinspensioen en in geval van afkeuring, naar verhouding tot hun diensttijd, onge veer eenzelfde bedrag aan pensioen kunnen verwerven. Onderafdeeling 194a. Het voornemen bestaat om ter ver betering van de werving het handgeld in Nederland voor zesjarige

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 102