Juli 1912], De Slag bij Wafangou. zich nog bevonden) onvereenigbaar met een snellen en energie ken stoot in Z. richting. Koeropatkin vreesde zeer terecht, dat de vooruitgeschoven brigade aan eene partiëele nederlaag blootgesteld was. Ook wij vermeenen, dat een bijeenhouden der krachten hier meer dan ooit geboden was en kunnen dan ook geheel medegaan met de zienswijze van den Opperbevelhebber. Het vooruitzenden der brigade had, zooals we reeds zagen, plaats gehad op verzoek van Ssimonow, die het weinige succes, der cavalerie toeschreef aan de moeielijke omstandigheden, waaiondei de 18 eskadrons hun opdracht moesten vervullen. O. i. waren daarvoor echter geheel andere redenen en zijn we t dan ook volkomen eens met de noot in't meergenoemde Stafwerk, waarin gezegd wordt door den Duitschen vertaler „Deze „moeielijke omstandigheden" waren toch hoofdza kelijk een gevolg van de eigenaardige opvatting van de „opdracht der Cavalerie, die, in plaats van zelf het initia tief te nemen en den vijand nu eens hier, dan daaraan „te pakken, zijne voorpostenlinie te doorbreken en hem „tot toonen zijner krachten te dwingen, zich in eene uit gestrekte verdedigingslinie opstelde en zich aan den „wil van den tegenstander onderwierp. Blijkbaar ontbrak „bij de leiders ieder begrip omtrent wezen en werkkring „der Cavalerie". Blijkbaar voelde ook Stackelberg het verkeerde dezer op vatting der Cavalerie, want den nden zond hij aan Ssimonow de opdracht, om, onder achterlating van enkele eskadrons in de veiligheidslinie, met de rest ophelderingen te verrichten tegen de lijn Poelandsjan Pitsewo en te trachten met kleine, onverschrokken patrouilles ook achter die lijn inzicht te krijgen. Generaal Ssimonow meldde echter, als antwoord op deze op dracht, dat het vooruitzenden van Cavalerie-afdeelingen blij kens de ervaringen geen werkelijke voordeelen belooft, maar dat volgens zijne meening met sterke krachten „systematisch" tegen den rechtervleugel der Japanners opgerukt moest wor den, onder gelijktijdige demonstratie tegen den linkervleugel. 696

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 12