Juli 1912]. De Slag bij Wafangou. in Z. richting. Door die berichten en als resultaat van eene meer werkzame opheldering tegen de lijn Port-Adams— Taschaho kreeg men den indruk van een voorgenomen Rus sisch offensief. Om zich daartegen te kunnen dekken, werd eerst de 4e Divisie met de le Yeld-Artillerie-brigade, en daarna cok de 3e Divisie ter versterking naar het Noorden gezonden. Dientengevolge stond het He Leger den éden Juni in de volgorde 3—5—4 in de lijn Taschaho—Port Adams, met de veld-artillerie-brigade achter het midden. Einde Mei was de cavalerie-brigade vooruitgeschoven, hetgeen geleid had tot de vroeger reeds vermelde gevechten bij Yudsiatun (30 Mei en 3 Juni). Uit dat gevecht was gebleken, dat bij Wafangou Infanterie en Kozakken verzameld waren. Het eerste idee van Generaal Okoe, den Commandant van het He. Leger, was, den vijand tegen de sterke stelling bij Port Adams op te laten loopen om daarna met sterke krachten in N. richting op te rukken. Al dadelijk offensief optreden tegen de naar het Z. marcheerende Russ. afdeelingen scheen hem op dit oogenblik nog ongewenscht, daar de troe pen nog niet volledig uitgerust waren en dit ook tegen de bedoelingen van het Groote Hoofdkwartier indruisch- te. In den loop der volgende dagen inkomende berichten meldden een verder voorwaartsgaan der Russen in Zuide lijke richting. De Cavalerie-brigade was, als reeds vermeld, teruggegaan en werd nu geplaatst op den rechtervleugel (Pitsewo) om meer ruimte te hebben dit is ons niet duide lijken om de verbinding te onderhouden met de bij Ta- koeschan gelande 10de Divisie, van welke landing Okoe den 9en Juni bericht had gekregen. Toen nu eenige dagen later bekend werd (door berichten van Chineezen), dat de Russen in de omgeving van Wafangou halt hadden gehouden, dat zij aldaar eene stelling ter verde diging hadden ingericht, zoomede dat de versterkte 10de 700 1) Door welke afdeelingen deze werd verricht, is niet nagegaan kunnen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 16