De Slag bij Wafangou. [Juli 1912. Westen uit te wijken en op te helderen in het rayon Tafan- schin-Nengetun-Schidiatun en in het Foetschou-dal. De bezetting der stelling lijkt ons minder juist. Stackel- berg toch verkeert nog geheel in het onzekere omtrent de be doelingen van den tegenstander, en geeft desniettegenstaan de al dadelijk bijna van zijne macht uit handen. Beter ware het geweest de stelling aanvankelijk zwak te bezetten en dus eene sterke reserve achter te houden. Deze had dan gedeeltelijk achter den rechter- en linkervleugel opgesteld kun nen worden. Te meer was 't achterhouden van eene sterke reserve noodig, omdat een offensief optreden in de bedoeling lag, waarmede een tegenaanval gepaard zou moeten gaan. Voor een tegenaanval was op de door Stackelberg gevolgde wijze van bezetting hoogstens beschikbaar 1 brigade, geplaatst achter het midden van de stelling. Ook de vorm der stelling lijkt ons minder gunstig, vooral op den rechtervleugel (zie fig 2 plaats V). Het westelijk en middelste deel staan bijna loodrecht op elkaar, waardoor een eventueel samenwerken uitgesloten is. De ligging der verdedigingswerken in het O. deel i K. M. voor elkander en voor het middelste vak, maakt eene goede samenwerking moeilijk en stelt de meest vooruitgeschoven deelen bloot aan echarpeerend en enfileerend vuur uit W. richting. Wel noodzaakt deze vorm van stelling den tegen stander zich over eene grootere uitgestrektheid op te lossen, waardoor de kansen voor 't slagen van een tegenaanval worden vergroot en bevordert zij het snel oprukken van reserves, maar tevens ontstaat het groote gevaar, dat de terug tocht, bij doorbreking van de stelling, ernstig wordt bedreigd. maatregelen nan Generaal Ofeoe noor den aanDal op de stelling nan Wafangou. Uerzameling op den 14den juni. x) Den 13den Juni 7 u. n. m. gaf Generaal Okoe het volgende bevel uit De 3e divisie (1 Regiment), waarbij V. A. R. 13 en 15, 705 1) In den loop van den 14den werd nog een regiment van de 6e Div. gediri geerd op Latsyochan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 21