Juli 1912]. De Slag bij Wafangou. marcheert om 5 u. v. m. af en rukt O. van de lijn Liudiatun Tschuanziofan op tegen Suitsiatun-Louschagou, een regiment van de veld-artilerie brigade volgt de divisie. De 5e divisie 1 regiment en 2 pel. cavalerie) marcheert om 5 uur v.m. af uit de lijn Hudsiatun-Houtoundiatun en rukt op tegen Looschagou-Luidiagou De 4e divisie, waarbij Y. A. R. 14, marcheert om 5 u. v. m. van Udiatun af, rukt O. van den weg naar Foetschou op naar de Foetschouho en wacht daar nadere bevelen voor een aanval op den vijandelijken rechtervleugel, zij zal zich beveiligen in N. richting en daarheen ook ophelderen; een regiment van de veld-artilerie brigade volgt de divisie langs den grooten weg naar Foetschou. De le Cav. Brigade (waarbijy-"-g- en Bg A6 R 5)marcheert naar Schabaodsy met het doel 's vijands linker flank en rug te bedreigen. De brigade zal in N. richting doen verkennen. Als Legerreserve worden om 5 u v. m. bij Liutsiatun 2) ver zameld Infanterie Reg. No. 6 1 bat.) Infanterie Reg. No. 11 2 pelotons cavalerie Reg. No. 5. Hoofdkwartier te Liutsiatun (van af 8 u. v. m. 41/6), Ingevolge dit bevel marcheerde het lie Leger op in 3 marschgroepen ieder eéne divisie sterk, terwijl de linker divisie een Reg. en de rechter divisie twee Reg. veld-artil- lerie ter versterking kregen. De cavalerie brigade Akyama, hoewel niet in het bevel vermeld, marcheerde op den rechter vleugel. Aangezien de 3e en 5e divisie in 2 colonnes marcheerden, was de marschvorm als fig. 4, plaat Y aangeeft. De breedte van de door de 3e en 5e Divisie te bereiken lijn bedraagt ruim 12.5 K. M. Daar Generaal Okoe door deze marschregeling al dadelijk 10 van de 12 zijner regimenten uithanden gaf en deze verspreid- 706 1) Zie schets II. 2) 5 K. M. ten Z. van Latsyschan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 22