De Slag bij Wafangou. [Juli 1912. Naar aanleiding van zijne in den middag van den 14en uitgevoerde verkenning, besloot Stackelberg, in de meening slechts 2 divisiën tegenover zich te hebben, in den nacht van den l5en met zijn linkervleugel den Japanschen rechtervleugel aan te vallen. In verband daarmede gaf hij den I4en om 6 uur n. m. de volgende bevelen a. Aan Generaal-Majoor Mrosowski (550 n. m.). Ik verplaats de brigade van de -35e Divisie naar Züitsiatun O., met de bedoeling met het aanbreken vail den dag of heden, den vijand in de richting Wafanwopon aan te vallen. Deze aanval moet door 3 regimenten van de le Divisie van uit hare stelling, eveneens in de richting Wafanwopon, onder steund worden. Gij wordt met de leiding der verdediging van de heden door ons bevestigde stelling belast. Onder uw commando komen: 4e Regt. van de le O. S. S. D., 2 batt. 1 Brig, en 2 bataljons v/h 33e en 36e S. S. R. met 3 batterijen. Bezet met deze laatsten het centrum en den rechtervleugel van de stelling. Ingeval de vijand U aangrijpt, gaat ge, alleen noodgedrongen, langs de spoorbaan tot aan het Station Wafangou terug om het deboucheeren uit het défilé van Züitsiatun te verzekeren. Uwe bagage zendt ge, behalve het allernoodigste, naar het station Wantselin terug. Ik zal mij ophouden bij de 2de brigade van de 35e Divisie. b. Aan Generaal-Majoor Gerngrosz (6 u. n. m.). Ik verplaats de brigade van de 35e Divisie (6 bataljons) met 3 batterijen naar Züitsiatun O. met de bedoeling met het aanbreken van den dag den vijand in de richting op Wafanwopon aan te vallen. Gelijktijdig zult gij met 3 regi menten van de le O. S. S. D., 2 bataljons van de brigade van de 35e Divisie en 2 batterijen een aanval tegen de linkerflank van den ons omtrekkenden vijand doen. Ter Uwer oriënteering zend ik U een afschrift van het bevel aan Generaal Mrosowski, wien gij 1 regiment en 2 batterijen moet afstaan. 711

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 27