De Slag bij Wafangou. [Juli 1912. niet getroffen. Bij het aanbreken van den dag was de brigade echter nog niet in de nabijheid der le Divisie gekomen, waarop Gerngrosz de mededeeling zond „valt gij aan, wij zullen u van de hoogten hier ondersteunen." Aangezien het al later en later werd, meende Gerngrosz, na ontvangst, van de mededee ling dat de brigade zich op marsch had begeven, niet langer te mogen wachten en gaf hij bevelen om den aanval te beginnen. Niettegenstaande het hevige vijandelijk vuur, de groote hitte en het moeielijke terrein werd de aanval krachtig en energiek uitgevoerd. Op 500 pas van de vijandelijke stelling kwam de aanval, die onvoldoende door Artillerie werd gesteund Gerngrosz voelde nu het nadeel, dat hij den vorigen dag 2 bat terijen, waarvoor niet dadelijk goede opstellingsplaatsen te vinden waren, aan Glasko had overgegeven tot staan en bleven de regimenten liggen, om het ingrijpen van de 2e bri gade af te wachten. Deze aanval bracht de 3e Japansche divisie in een kritie ken toestand; met de grootste moeite kon zij zich staande houden, waartoe de divisiecommandant op één na alle ba taljons zijner reserve had moeten inzetten. Ook Generaal Okoe kon geen steun meer verleenen, daar hij nog slechts over één batajon kon beschikken. Eerst toen hem om ongeveer 12 uur de mededeeling bereikte, dat een bataljon van de 6e Di visie in snellen marsch oprukte, gaf hij 't nog te zijner be schikking zijnde bataljon uit banden. Ongelukkigerwijze voor Gerngrosz kwam de brigade Glasko niet opdagen, en was hij om l30 n.m., toen zijn linkerflank ontbloot was geworden door het teruggaaD om 1 230 n. m. van de 9e S. S. D. en het 4e S. S. R., genoodzaakt bevelen voor den terugtocht te geven. Wat was ondertusschen bij de bri gade Glasko gebeurd? In den nacht van 14/15 was het vroeger vermelde bevel door Glasko ontvangenhij zond Adjudanten naar Wafangou en Gerngrosz om nadere inlich tingen te vragen. Na terugkeer van den Adjudant aan laatstgenoemden werd een „krijgsraad" gehouden, waarin na veel over en weer praten tot den aanval werd besloten. On- 717 I. M. T. 1912. 46

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 33