Juli 3912]. De Slag bij Wafangou. dertusschen was het echter reeds 610 geworden, voordat de bevelen daartoe door Glasko waren uitgegeven. Hierin werd bepaald, dat de Afdeeling Persiljew, versterkt met een ba taljon, zou oprukken over Tschendiatun naar Gouyin, ter wijl de Afdeeling Petrow, eveneens versterkt met een bataljon, zou marcheeren van Yantsiagou naar Wafanwopon. De Hoofdmacht 3 bataljons en 3 batterijen zou oprukken tegen Wafanwopon. Juist op het oogenblik dat de beweging begon, kwam de mededeeling van Gerngrosz om aan te val len. De marsch werd voortgezet en om 7 uur n. m. kreeg de Afdeeling Petrow ten Z. van Yantsiagou vuur van de hoog ten ten O. van Wafanwopon, tengevolge waarvan de voor- waartsche beweging tot staan kwam. Ongeveer op dit oogenblik (7 u. n. m.) kwam bij Glasko het volgende bevel van Stackelberg in: „Ingeval van een aanval van overmachtige krachten „tegen ons centrum of in andere richting zal het I Si berische korps langzaam op Wantselin teruggaan. De „Afdeeling Glasko moet in dit geval zoolang mogelijk „stand houden in de lijn Zuitsiatun (O) Koutsiatun, „om de door Wafangou teruggaande deelen van het „Legerkorps het doorschrijden van het défilé bij Züit- „siatun mogelijk te maken. De afdeelingen van het korps, „dat in 3 Colonnes zal terug gaan, moeten onder alle „omstandigheden onderling verbinding houden en alle „3 uur omtrent haar verblijf melden. Ik ben bij de Co- „lonne die over Wafangou teruggaat. Wanneer de „Japanners terug gaan, blijft de afdeeling tot nader „bevel in de bereikte stelling." In verband met dit bevel en met de van den Overste Petrow ontvangen mededeeling, dat hij op een overmachtigen vijand was gestooten en dat vijandelijke cavalerie over Tschendsiatun tegen de linkerflank der brigade oprukte, meende Glasko, dat de door Stackelberg geschetste toestand van eeD aanval van overmachtige krachten reeds ingetreden was en gaf hij bevel, dat de afdeeling Petrow stand moest 718

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 34