De Slag bij Wafangou. [Juli 1912. houden, terwijl hij 3 bataljons van R. I. 14-0 en 2 batterijen de hoogten bij Zuitsiatun en Koutsiatun deed bezetten. Spoe dig bleken deze maatregelen echter voorbarig; want om 10 uur v. m. kwam een Stafofficier van het Hoofdkwartier dat toch weer te Wafangou was het bericht brengen, dat de brigade onmiddellijk moest aanvallen. Nu kreeg de Overste Persiljew opdracht met 8 bataljons en 1 batterij naar Gouyin te gaan en werden 2 bataljons met 2 batterijen ter ondersteu ning van Petrow naar Wafanwapon gezonden. De afdeeling Persiljew stuitte nu op de Japansche le. cavalerie brigade, die, gesteund door 1 bat. inf. en mitrailleurs, vastbesloten en energiek optrad en daardoor den indruk vestigde, dat hier eene groote overmacht stond x) Ook de versterkte af deeling Petrow kwam niet vooruit. Om 2 uur n. m. kreeg Glasko het bevel de achterhoede te vormen van de terugtrekkende troepen der le Divisie en werd de bovengenoemde stelling dus weder bezet. Aangezien de Japanners niet vervolgden, kwam 't niet meer tot een ernstig gevecht. Op den Westelijken vleugel ging de cavalerie van Ssams- sonov om 430 v. m. vooruit in de richting Padschangundsa, doch was spoedig gedwongen om terug te gaan tot Lunkou. Yoorloopig bleef zij daar staan. De Japansche 5e divisie drong de vooruitgeschoven Rus sische afdeelingen zonder moeite terug en bereikte om 7 uur v. m. de lijn Wandiatun de hoogten O. van Tschindafan. De artillerie (V. A. R. No. 5) vuurde van uit de richting Udiatun. De ongunstige toestand bij de 3e Divisie deed den com mandant der 5e Divisie besluiten den aanval krachtig door te zetten. Om 10 uur v. m. waren de hoogten N. van Tafanscbin genomen en werd de artillerie, ook die van de artillerie-bri gade aangetrokken. Hoewel de artillerie van den tegenstan- 719 1) De Russen, misleid door de veel op die der inf. gelijkende cav. uniform, meenden alleen infanterie tegenover zieli te hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 35