De Slag bij Wafangou. [Juli 1912. Zuidelijke richting. Hij wees er echter nog eens op, dat z.i. eene dergelijke actie niet zonder gevaar was met het oog op eene landing van Japansche troepen bij Kaiping, terwijl hij er zich bovendien niet veel succes van voorstelde. Deze korte uiteenzetting van de omstandigheden, waar onder het offensief in Z. richting ontstond, is noodig omdat daaruit voor een deel te verklaren zijn de daartoe gegeven eigenaardige bevelen en de wijze, waarop het is uitgevoerd. De opstelling der Russische strijdkrachten was op dit tijdstip als volgt: I. Siberische Legerkorps: in het rayon Yinkou-Kaiping- Datschitschao. II. Siberische Legerkorps: tusschen Liaoyang en Hait- scheng. III. Siberische Legerkorps (nog niet geheel volledig) om Liaoyang. Oost-Afdeeling: in het rayon Liandiasan-Lansangoean. Siberische Kozakken-divisie (begin Juni): Zuidelijk Liaoyang. Kozakken-Divisie Rennnkampf: bij Saimatsy. Kozakken-brigade Mischtschenko: bij Sioeyan met als rug gesteun 2 Regimenten Inf. en eene batterij aan den Dalinpas. Verder stonden: in Korea: de afdeeling Madritov, 1 Sotnie Kozakken en de Jacht Commando's van 2 Regimenten Infanterie; bij Sintsintin: 1 bataljon infanterie, 2 vuurmonden van de grenswacht en 2 sotn. Kozakken; aan de Taitsyho: 1 bataljon infanterie, 2 vuurmonden van de grenswacht en sotn. Ko zakken; in het Liaoho-dal1 bataljon infanterie, 6 sotn. Kozakken en 6 vuurmonden van de grenswacht. Alvorens tot een opmarsch in Z. richting te kunnen over gaan, zou derhalve begonnen moeten worden met het samen trekken der zeer verspreid opgestelde troepen. Dientengevol ge ontving het I Sib. korps bevel zich te verzamelen bij Kaiping en voorbereidingen te treffen voor een marsch in Z. richting. De voorwaartsche beweging zou echter eerst 687

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 3