Juli 1912]. Mededeelingen Spoorweg-Maatschappij, waarvoor de bewakingstroepeu eigen lijk dienen, in de kosten daarvan moeten bijdragen. Van de vele voorstellen tot bezuiniging, waartoe ook in Japan elk blad zich geroepen acht, vermeld ik nog een artikel in de „Osaka. Mainichi" van 13 Februari, omdat het eene bevestiging bevat van de conclusie, waartoe ik op blz. 732 ten aanzien van het ininkeiri-stelsel gekomen was. De schrijver, klaarblijkelijk een administratie-officier, betoogt, dat de voor geschreven drachttijd van de kleeding te kort is, zoodat zij in de practijk veel langer gedragen wordt, hetgeen de groote overschotten ten gevolge heeft. Hij is van oordeel, dat de drachttijd met 1/5 verlengd zou kunnen worden en daar de kosten van de kleeding in de begrooting op 7556155 yen worden gesteld, zou eene bezuiniging van 1 500 000 yen verkre gen kunnen worden. Een ander voorstel van denzelfden schrij ver zal bij het officierskorps waarschijnlijk geen gunstig onthaal vinden, daar het een regelrechten aanval op de toch al niet ruime inkomsten van de Japansche officieren vormt. De schrijver vindt namelijk de som uitgetrokken voor de uitrusting van nieuw benoemde officieren, n. 1. 412760 yen, en die voor huis huurindemniteit voor officieren, 846 675 yen, overbodig, omdat de civiele ambtenaren zoo iets niet ontvangen. Ten slotte bepleit de schrijver de afschaffing van de cadetten scholen, zoowel van de districts- als van de centrale scholen, waardoor eene bezuiniging van 486083 yen mogelijk zou worden. Uit het bovenstaande kan blijken, dat er over het algemeen eene strooming ten gunste van uitbreiding van de zeemacht bestaat en volgens de „Hochi Shimbun" van 22 April schijnt de Minister-President zich ook in die richting uitgelaten te hebben. Niet zonder spanning wordt echter op zekere be richten daaromtrent gewacht, terwijl de vraag, van waar de noodige fondsen te vinden, en of het ministerie van oorlog tot hernieuwd uitsel van de vurig gewenschte legeruitbreiding genegen zal zijn, nog niet afdoende is beantwoord. 746

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 64