Japansche weeemacht. [Juli 1912. Omtrent de sterkte van het Japansche Leger in tijd van oorlog, welke in het voorgaande meermalen besproken werd, kan het volgende worden medegedeeld: a. Zooals bekend is, telt het staande leger 19 gemengde divisiën, 4 brigades cavalerie, 3 brigades veldartillerie, 3 afdee- lingsn bergartilierie, 6 regimenten zware veldartillerie, 10 batal jons zware artillerie (onbespannen), 1 brigade verkeerstroepen. Met Kobi-manschappen worden dezeafdeelingen op de oorlogs sterkte gebracht, waarbij de afdeelingen bergartilierie zich verdubbelen, d. w. z. tot regimenten van 6 batterijen uitge breid worden, terwijl tevens op deze wijze worden aangevuld de verliezen tengevolge van het in vredestijd detacheeren van troepen naar China en hoogstwaarschijnlijk van het vor men van de gemengde brigade in Korea. b. Bij mobilisatie werden opgericht 19 gemengde reserve- divisiën, waarvan echter de cavalerie en de veldartillerie waarschijnlijk niet de halve sterkte van die bij de onder a genoemde gemengde divisiën hebben, wegens gebrek aan paar den, terwijl het ook nog niet zeker is, of al het geschut al aangeschaft is. c. De troepen op Formosa, 2 regimenten infanterie en 2 bergbatterijen, welke in tijd van oorlog waarschijnlijk ver dubbeld worden en het bataljon infanterie van Tsushima zijn zuiver plaatselijke troepen en kunnen dus niet tot het veldleger gerekend worden. Daarentegen kunnen de 6 spoor- wegbewakingsbataljons een werkzaam aandeel aan eventueele operatiën in Mantsjoerije nemen. d. Tot aanvulling van de verliezen, welke de onder a en b bedoelde troepen in oorlogstijd lijden zullen, zijn bestemd de manschappen van de hoju, welke bij mobilisatie in depot troepen georganiseerd worden. Hieruit volgt alzoo, dat Japan te velde kan brengen 38 ge mengde divisiën, waarbij de brigade spoorwegbewakingstroe- pen van Mantsjoerije. Men komt tot het getal van 42 divisiën, wanneer men vooruitloopt op de voorgenomen vorming van 747 1) Als noot (1) op blz, 743.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 65