Juli 1912]. Mededeelingen Nieuwe reglementen. Deu 13den Maart verscheen het nieuwe reglement voor de cavalerie Draadlooze telegrafie. De proeven met toestellen voor draadlooze telegrafie wer den te Nakano, te Utsunomya en te Yamanashi voortgezet, zoowel in de vlakte als in het gebergte. Men slaagde erin over een afstand van meer dan 100 Eng. mijlen gemeenschap te krijgenover dag waren de uitkomsten niet zoo gunstig als 's nachts. De proeven worden voortgezet; eene beslissing omtrent de keuze van een toestel is nog niet genomen. Oefeningen. In April werd eene veertiendaagsche stafoefeningsreis onder leiding van Generaal Oshima (Kinichi) gehouden. Ook eenige hooggeplaatste officieren van de administratie en van den geneeskundigen dienst namen hieraan deel. De Commandanten der brigades en regimenten cavalerie werden naar Tokyo geroepen tot bespreking van het nieuwe reglement voor de cavalerie onder leiding van den inspecteur generaal der militaire opleiding en den inspecteur der cava lerie. Yan den 19den tot en met 22sten Februari 1912 hadden onder leiding van den luitenant-generaal Shibuya, inspecteur der treinbataljous, oefeningen van enkele treinbataljons plaats. Aan deze oefeningen namen deel het IVde, Xde en XVIde trein bataljon, ter gezamenlijke sterkte van 590 officieren, onderofficieren en manschappen, 91 rijpaarden, 345 trekpaar den en 329 voertuigen (2). Daar het de eerste maal was, dat met treinbataljons speciale oefeningen gehouden zouden worden, hadden van te voren eenige besprekingen met de bataljonscomandanten 752 (1) Beschouwingen over dit reglement zullen binnenkort worden opgenomen. (2) Volgens andere, minder betrouwbare, berichten 900 officieren, onder officieren en manschappen en 300 paarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 70