Japansche weeemacht. [Juli 1912. plaats, om het slagen des te beter te verzekeren. Voor deze besprekingen, waarbij bovendien met officieren en kader het reglement nog eens ter dege behandeld werd, waren bestemd de 14de, de 15de, de 16de en de 17de Februari. Tevens werden op een dezer dagen eenige voertuigen, w.o. ook automobielen, in de werkplaatsen te Osaka bezichtigd. Voor de eigenlijke oefeningen, welke den 19den Februari zouden beginnen, verzamelden zich het IVde en XVIde bataljon den ISden nabij Mita. het Xde bataljon nabij Taka- oka. Verder zouden aan de oefeningen deelnemen 4 uit troepen van het garnizoen te Himeji gevormde bataljons infanterie en 1 veldbatterij van 4 stukken, benevens eenige cavalerie. De 19de Februari werd besteed aan de beoefening van de aanvulling van de munitie uit den gevechtstrein en uit de munitiecolonne, van het opmarcheeren eener verplegings- colonne en van de legering. De oefening vond plaats binnen het kader van het optreden eener divisie, welke een vijand op 18 Februari had ge slagen en vervolgd, en op 19 Februari de vervolging voort zette. Gedurende die vervolging was de divisie verplicht den vijand, die eene stelling achter eene rivier had ingenomen, terug te werpen. De algemeene trein was bij het begin der oefening in twee echelons op den marschweg opgesteld. Het eerste echelon was samengesteld uit de 1ste infanterie- munitiecolonne (XVI de treinbataljon), de 1ste artillerie-mu nitie colonne (gemarkeerd), de 1ste verplegingscolonne (IVde treinbataljon, de 2de halfcolonne gemarkeerd) en het veldhos pitaal No: 1 (gemarkeerd). Het tweede echelon was geheel gemarkeerd. Het Xde treinbataljon vormde de munitieafdeelingen der gevechtstreinen van de infanteriebataljons. In den avond van den 18den Februari waren door den divi- secommandant de noodige bevelen gegeven tot het in bewe ging stellen in den morgen van 19 Februari van den alge- 753

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 71