Juli 1912], Mededeelingen meenen trein. Nadat gebleken was, dat de vijand eene stel ling had ingenomen, kreeg de commandant van het 1ste eche lon bevel om, na aankomst op eene reeds vooraf aangegeven plaats (dorp Furuichi), de 1ste infanterie- en artillerie muni tiecolonne benevens het veldhospitaal naar een terrein in de onmiddellijke nabijheid van het gevechtsveld te doen oprukken. De verplegingscolonne bleef voorloopig te Furuichi. inmid dels hadden de commandanten der infanteriebataljons vóór den aanval de munitie uit den gevechstrein doen uitgeven, waarop de munitieafdeelingen van den gevechtstrein zich naar de lste infanteriemunitiecolonne begaven om hun voorraad aan te vullen. Daarna keerden zij naar hare bataljons terug. De geheele aanvulling had 20 minuten geduurd. Onderwijl had de commandant van het lste echelon te Furuichi de mededeeling ontvangen, dat de 2de infanteriemu nitiecolonne en het veldhospitaal No. 2 (beide van het 2de echelon) bij het lste echelon zouden overgaan. Daar deze treinafdeelingen onmiddellijk noodig konden zijn en dus aan het hoofd moesten worden gesteld, had de verplegingscolonne te Furuichi den weg moeten vrijma ken. Dit was verzuimd, zoodat eenige wanorde ontstond en dit niettegenstaande bijna alle afdeelingen waren gemar keerd. Toen bij den aanval de munitie in de voorste linie uitge put dreigde te geraken, had met behulp van de handlangers van den trein aanvulling uit den gevechtstrein plaats. Nadat de vijand verdreven was en door een deel der divi sie de vervolging was ingezet, werd door den divisiecomman dant het legeringsbevel uitgegeven, waarin o. m. werd op genomen, dat de lste verplegingscolonne naar eene bepaalde plaats zou oprukken om hare voorraden af te geven, en dat de lste munitiecolonne naar eene bepaalde plaats zou opmarchee- ren om den voorraad aan munitie der gevechtstreinen aan te vullen. De commandant der lste munitiecolonne marcheerde met de nog gevulde voertuigen af en vulde op de aangege ven plaats de munitie der gevechtstreinen weder aan, waarop 754

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 72