Juli 1912]. Mededeelingen Op den 21sten Februari rukte de divisie in 2 colonnes op, terwijl bij elke colonne het bijbehoorend deel van den baga- getrein marcheerde. Hierbij was het dus zaak voor de commandanten van de beide onderdeelen van den bagagetrein om, rekening houden de met de gegevens in het ontvangen bevel (tijdstip van afmarsch van elke colonne, afstand van den bagagetrein tot den staart van de colonne) en de colonnediepte te bepalen, waar, wanneer en hoe de voertuigencolonne zou worden geformeerd. Omtrent den middag ontving de commandant van den ba gagetrein der rechter colonne bericht, dat de divisie met den vijand in gevecht was. Yan het gedwongen oponthoud, dat hierdoor ontstond, deed hij gebruik maken om het middag eten te bereiden. Nadat bericht was ontvangen, dat de vijand was terugge dreven, liet hij wederom afmarcheeren. In den namiddag ontving hij onder mededeeling, dat de divisie op een bepaal de plaats zou bivakkeeren, ten einde den volgenden morgen een aanval op een opnieuw door den vijand ingenomen stelling te beginnen, en dat vijandelijke cavalerie zich op de rechter flank der colonne bevond, het bevel, dat de bagagetrein op de plaats, waar zij zich bevond, oordbivaks zou betrekken (D en dat de verpleging van manschappen en paarden van den bagagetrein uit de medegevoerde voorraden zou plaats vin gen. De bagagetrein zond met het oog op de aanwezigheid van cavalerie op hare rechterflank een soort veldwacht (30 man onder een onderluitenant) vooruit. Dit was vrij beden kelijk, daar de lange colonne onmogelijk door eene zoodanige afdeeling kon worden gedekt en bovendien de onmiddellijke beveiliging van het geheel, vooral bij treinen van het meeste belang, door het detacheeren van die afdeeling niet voldoen de was verzekerd. Voor het aanbreken van den volgenden dag (22 Februari) 756 (1) De bagagetrein ging dus niet naar de troepen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 74