Yan Alles Wat. mitrailleurs. 769 [Juli 1912. handleiding voor de infanterie", dat de Russen, niettegenstaande hunne droevige ervaringen in de gevechten aan de Shaho, geen afstand heb ben gedaan van bet gebruik van vooruitgeschoven stellingen. Dat dit louter eigenzinnigheid is, mag men niet aannemen en daarom zullen de Russen naast slechte ook vele goede ervaringen met de vooruit geschoven stellingen hebben gehad. De Russen deelen als regel geen artillerie in bij de vooruitgeschoven stelling, daar eene ondersteuning door de batterijen van de hoofdstelling mogelijk is. Dit zal eene dwaling zijnwant in den oorlog, waar zich alles over groote ruimten afspeelt, beteekent 4 K. M. afstand voor vooruitgeschoven stellingen niet veel. Meer naar voren kunnen stellingen, die op ondersteuning van artillerie uit de hoofdstelling rekenen, niet worden verlegdde G. K. heeft een grootste dracht van rond 5000 M., waarbij echter dient te worden ver meld, dat de invalshoeken dan reeds zóó groot zijn, dat eene groote dieptewerking van de granaatkartets niet meer bestaat. Vooral indien vooruitgeschoven stellingen tegelijkertijd moeten dienen als middel tot maskeering, mogen zij niet beneden de 10 15 K. M. voor de hoofd stelling liggen. En dus moet dan zelfstandige artillerie worden toe gevoegd. Schiveizerische Militarische Blatter). Maartnummer 1912. Door ODerste Balck. Engeland. Het Engelsche leger leerde eerder dan overal elders de voordeelen kennen, die aan mitrailleurs zijn verbonden; van de van meerdere loopen voorziene Gatting- en Nordenfeldmitrailleuse ging men over tot het aannemen van de uitvinding van Hiram Maxim en tot het benutten van den terugstoot van het van één loop voorziene infante- riegeweer. De radaffuit, die tijdens den Boerenoorlog niet voldeed, werd vervangen door een drievoetaffuit, die weer op een voertuig wordt geplaatst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 87