Van Alles Wat. 778 [Juïi 1912. een geheel vereenigd, zelfstandig te doen optreden. (Schieten over de voorste linie, flankdekking). De beweeglijkheid der geweren is zóó groot, dat zij de infanterie overal heen kunnen volgen Eene stelling, van waaruit ook maar de geringste uitwerking kan worden verkregen, doet men beter te behouden, dan dat men de aan een stellingverandering onafscheidelijk verbonden nadeelen in den koop neemt. Bij de verdediging wordt aanbevolen het vunr eerst op de korte afstanden te openen, om niet de vijandelijke artillerie gelegenheid te geven de mitrailleurs vroegtijdig te vernietigen. De geweren kunnen tot ondersteuning van de vuurkracht der infanterie, tot het flankeeren van uitspringende hoeken over de geheele linie worden verdeeld en ook gebezigd worden in vooruitgeschoven stellingen. De vereenigde mitrailleurs moeten worden gebruikt tot afweer van den stormaanval en tot inleiding van een tegenaanvalstaan de terreindekkingen toe om de mitrailleurs zonder verliezen terug te trekken, dan kan men hiervan partij trekken om de geweren beurtelings na sikaar voor ver schillende opdrachten te bezigen. Met het oog op haperingen moeten de mitrailleurs van eene sectie nooit zoo ver van elkaar worden verwijderd, dat ze eikaar niet meer zouden kunnen ondersteunen, maar ook weer niet zoo dicht bij elkaar staan, dat ze door hetzelfde granaatkartetsschot zouden worden ver nietigd. Dit eischt in open terrein een tusschenruimte tusschen de geweren van 22 M. v. D. Neue militarische Blatter. No. 7 van 1912).

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 91