De Slag bij Wafangoü. [Juli 19 L2. Z. van Yudsiatun krachtig versterkt en door eene Japan- sche brigade met artillerie en een regiment cavalerie bezet is. Ondertusschen werden de troepen der Zuid-AfdeeliDg naar Wafangoü vooruitgeschoven, gedeeltelijk had dit vervoer plaats per spoor, gedeeltelijk te voet. Toen Generaal Stackelberg den öenJuni te Wafangoü aankwam, zond hij de zich daar bevin dende afdeeling Ssamssonov in Z. richting met opdracht eene stelling in te nemen 9 K.M. ten Z. van Wafangoü om de uitlading der troepen aan het station Wafangoü te dekken. Deze stelling moest den 7en Juni gereed en bezet zijn. Daar blijkens het voorgaande niets omtrent den vijand met zekerheid bekend was, en bovendien voor het dekken der troepenverplaatsing toch reeds beschikt kon worden over een Regiment Infanterie, zou het meer aanbeveling verdiend hebben dit laatste daarvoor te bestemmen en aan de cava lerie nadrukkelijk eene nadere verkenning op te dragen; temeer, daar ieder oogenblik versterkingen te Wafangoü aan kwamen. Het vastleggen der cavalerie in eene stelling was o. i. zeker niet het gunstigste gebruik, dat van dit wapen kon gemaakt worden. Generaal Ssimonow, die ondertusschen het bevel over de cavalerie overgenomen had, ging tot Wafandian vooruit 18 K.M. ten Z. van Wafangoüdus 9 K.M. zuidelijker dan hem door Generaal Stackelberg was bevolen en liet daar eene voorposten-opstelling betrekken. In verband met de verstrekte opdracht dekking van den opmarsch lijkt ons deze afstand, mede gelet op de sterkte (18 eskadrons), veelte groot. We zien dan ook spoedig om versterking door Infanterie vragen. Deze komt den lOen Juni aan en gaat ook naar Wafandian met voorposten in de lijn Tschendiaden Udiaden Latsyschan Kudiatun Tschidiatun Yudiatun 2). Alvorens deze troepen verder te volgen, is 't noodig na 693 1) Onder dezen naam komt het korps Stackelberg in verschillende wer ken voor. Zie Schets II

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 9